whatsapp

Aplikácia WhatsApp zrejme ponúkne tmavý motív užívateľského prostredia

YouTube, Správy a Telefón od Google, Twitter, Amazon Kindle alebo internetový prehliadač Samsung majú jedno spoločné – tmavý motív užívateľského prostredia.

YouTube, Správy a Telefón od Google, Twitter, Amazon Kindle alebo internetový prehliadač Samsung. Vo všetkých týchto aplikáciách si môžete zapnúť tmavý motív užívateľského prostredia, ktorý je v mobilných ekosystémoch čoraz žiadanejší.

Tmavý režim má značné výhody. Hlavne vo večerných hodinách je prívetivejší k očiam, vo všeobecnosti je menej rušivý a dokonca môže mať pozitívny vplyv na výdrž batérie smartfónov, ktoré využívajú OLED displej.

Bez ohľadu na výhody vyššie sa tmavé prevedenie aplikácií užívateľom jednoducho páči a preto môžeme bezpečne predpokladať, že si ho v budúcnosti osvoja aj ďalšie aplikácie a platformy. Jednou z nich by mal byť WhatsApp.

tmavy motiv
Takto nejak by mohla vyzerať budúca verzia aplikácie WhatsApp po aktivácii tmavého motívu. Aplikácia YouTube (na snímkach) túto voľbu obdržala iba nedávno.

Aplikácii nesmierne populárnej komunikačnej platformy dominuje hlavne biela a zelená farba. V blízkej budúcnosti stmavne. Podľa príspevku stránky WABetaInfo, vývojári skutočne pracujú na tmavom motíve užívateľského prostredia aplikácie WhatsApp.

TIP REDAKCIE
V aplikácii YouTube pre Android si už môžeš aktivovať tmavý motív!

Žiaľ, zatiaľ neexistuje žiadna snímka obrazovky alebo podrobnejšie informácie. Ak sa funkcia v aplikácii objaví, tak najskôr v jej beta verzii. Komunita WABetaInfo pravidelne informuje o funkciách aplikácie WhatsApp, ktoré ešte nie sú verejne k dispozícii.

Nedávno to bol napríklad skupinový video chat, ktorý začal WhatsApp získavať koncom júla. Na čerstvé informácie sa tak môžeme celkom dobre spoľahnúť.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať