videohovory

WhatsApp spúšťa skupinové videohovory, aktualizácia sa už šíri

Mark Zuckerberg v máji na výročnej konferencii F8 oznámil, že aplikáciu WhatsApp časom obohatia o skupinové videohovory a ďalšie zaujímavé funkcie.

Mark Zuckerberg v máji na výročnej konferencii F8 oznámil, že aplikáciu WhatsApp časom obohatia o skupinové videohovory a ďalšie zaujímavé funkcie. Netrvalo to ani veľmi dlho a novinka je tu. 

Funkcia sa v aplikácii WhatsApp prvýkrát objavila koncom mája, patrila však beta verzii a pár vybraným užívateľom, ktorí si túto verziu nainštalovali. WhatsApp ale dnes oficiálne oznámil, že si skupinové videohovory môžu užívať všetci používatelia aplikácie.

Skupinové volania nie je možné uskutočniť iba formou videa, ale aj bežným hlasom. Najlepšie je, že sa takéhoto hovoru môžu účastniť až štyria ľudia. Funkcia prichádza v tom správnom dovolenkovom období.

Skupinové hovory určite využijú mnohí nadšení dovolenkári, ktorým tak stačí dobré WiFi pripojenie. Služby operátorov sa môžu v exotickejších oblastiach rapídne predražiť. Pre spustenie skupinového hovoru musíte najskôr spustiť ten bežný.

TIP REDAKCIE
HISTORICKÝ OKAMIH: Tesla v sebe ponesie kus Slovenska. Hella začína dodávať kľúčový komponent!

videohovory

V aplikácii otvoríte konkrétnu konverzáciu alebo kontakt a ťuknete na ikonu slúchadla alebo kamery. Podľa toho, či chcete s druhou stranou komunikovať iba hlasom alebo aj obrazom. Po spustenú hovoru sa v pravom hornom rohu zjaví tlačidlo, ktorým do konverzácie pridáte ďalších účastníkov.

Aktualizácia aplikácie WhatsApp sa už šíri a v najbližších dňoch by mala dobehnúť každého. Aplikáciu si môžete stiahnuť z odkazov nižšie.