Samsung investuje do výskumu a vývoja rekordnú sumu peňazí

Miliardy a miliardy EUR.

0
Samsung Galaxy S9+
Samsung Galaxy S9+ (Lukáš Zachar)

Spoločnosť Samsung sa rozhodla do svojich budúcich projektov investovať doslova závratný objem prostriedkov, čím bezpochyby potvrdzuje svoju pozíciu globálneho lídra v segmente spotrebnej elektroniky.

Samsung zaznamenal slabšie predaje vlajkových modelov Galaxy S9, čo ho možno k významným budúcim investíciám do výskumu a vývoja trochu motivovalo. Nech už za rozhodnutím stojí čokoľvek, Samsung do svojich budúcich projektov v najbližších troch rokoch investuje po prepočte celkovo 138 miliárd eur.

Objem prostriedkov, ktoré si nevedia predstaviť mnohé spoločnosti, nie to ešte bežní smrteľníci, poputuje do vývoja umelej inteligencie, 5G technológií, zobrazovacích prostriedkov – displejov – a taktiež napríklad do skladacích mobilných telefónov.

LPDDR5 DRAM
Samsung nedávno predstavil nový 8 Gb pamäťový modul (DRAM) štandardu LPDDR5, ktorý je schopný prenášať dáta rýchlosťou 6 400 Mb/s.

Suma, ktorú sa rozhodol Samsung investovať, je vôbec najvyššia v jej histórii. Nikdy predtým toľko prostriedkov tento výrobca do inovácií nevložil. Agresívne investovanie má spoločnosti zabezpečiť silnú pozíciu na (nielen) vyspelých trhoch sveta.

Investície kórejskej spoločnosti sa tiež uberú smerom k autonómnym vozidlám, biomedicíne či inteligentnej a efektívnej priemyselnej výrobe budúcnosti. Samsung určite posilní vývoj polovodičových komponentov, kde v produkcii už stihol predbehnúť Intel.

Samsung navyše očakáva, že investície v najbližších troch rokoch prinesú 40 000 nových pracovných miest.