Samsung je odteraz najväčším výrobcom čipov na svete. Nestíha mu ani Intel

Intel bol dlhé roky najväčším hráčom na poli čipov. V roku 2017 sa to však zmenilo. Na tróne ho vystriedal Samsung, čo je zjavné z finančných výsledkov oboch spoločnosti.

Intel bol dlhé roky najväčším hráčom na poli čipov. V roku 2017 sa to však zmenilo. Na tróne ho vystriedal Samsung, čo je zjavné z finančných výsledkov oboch spoločnosti.

Ako si server Bloomberg všimol, zmena bola zjavná už z rozdielov v príjmoch oboch spoločností. Zatiaľ čo Intel zarobil 62,8 miliárd dolárov, čipová odnož Samsungu až 69,1 miliárd dolárov.

Keď sa bavíme o čipoch, mali by sme si hneď na začiatok vysvetliť, čo pod týmto označením myslíme. Intel vyrába hlavne x86 procesory, v čom je absolútnou jednotkou na trhu. Medzi čipy sa však rátajú aj pamäťové čipy, v čom je naopak Samsung podstatne lepší.

Budúcnosť bude pre Samsung ešte ružovejšia

Čo sa budúcnosti týka, sú to práve pamäte, ktoré budú dôležitejšie a nie tradičné procesory. Samsung si je toho veľmi dobre vedomý. Takmer v každom smartfóne totiž nájdete RAM, ktorá vyšla z fabriky juhokórejského giganta. Okrem toho, čo sa SSD týka, Samsung zaberá až tretinu trhu. Veľmi, veľmi slušné. Spoločnosť okrem toho očakáva, že sa dopyt po pamätiach určených pre cloudové servery, automobilky a AI bude len a len zvyšovať. To znamená, že firma je perfekte pripravená nielen na zariadenia dneška, ale aj na zariadenia budúcnosti.

Samsung je skutočný gigant. Len sa zamysli nad tým, čo všetko vyrába a predáva. Je lídrom na poli s domácimi spotrebičmi, vyrába jedny z najkupovanejších televízorov, predáva displeje pre smartfóny a samozrejme aj smartfóny. Najviac smartfónov. Do „rodinnej kasy“ však najviac prispela práve divízia vyrábajúca DRAM a NAND pamäte. Pre Samsung by prípadný pokles predajov smartfónov veľa neznamenal. Vďaka príjmom zo strany iných divízií je veľmi dobre pripravený.