Náčrt z patentu Samsungu

Viacero popredných výrobcov spotrebnej elektroniky pracuje na sofistikovaných konštrukciách, ktoré premenia súčasné smartfóny na praktické skladačky. Výnimkou nie je ani spoločnosť Samsung, ktorá chce v tomto zatiaľ ešte neexistujúcom segmente už onedlho preraziť.

Prvý skladací smartfón od kórejského giganta vraj uvidíme niekedy začiatkom nadchádzajúceho roka. Do úvahy tu pripadá podujatie Mobile World Congress 2019, kedy by mohol uzrieť svetlo sveta popri očakávanej vlajkovej lodi Galaxy S10. Ak sa tak predsa len stane, výrobca môže počítať s naozaj obrovskou mediálnou pozornosťou.

Ako píše Engadget, za touto zaujímavou novinkou tentokrát stojí dôveryhodný americký plátok The Wall Street Journal.

Netradične prevedený mobilný telefón so značkou Samsung síce ponúkne až 7-palcovú obrazovku, no ak ho používateľ zlomí presne v strede, tak novinku behom zlomku sekundy zloží do podstatne kompaktnejšej podoby. Vďaka tomu nebude zavadzať ako vo vrecku tesných nohavíc, tak ani v obmedzenom priestore malej kabelky.

Jedna zo strán skladacej konštrukcie dokáže navyše zobrazovať informácie i v kompaktnej forme, pretože sa tam má nachádzať sekundárny displej s badateľne menšími rozmermi či s nižším rozlíšením. Ten tam zrejme integrujú kvôli praktickému zobrazovaniu upozornení, aby nebolo toto zariadenie potrebné neustále otvárať a potom opätovne zatvárať.