Jeden z ranných renderov Samsung Galaxy Note 9

Predčasné predstavenie očakávaného phabletu z dielne spoločnosti Samsung nie je žiadna náhoda, ale veľmi dobre premyslený ťah výrobcu. Záujem o Galaxy S9 nebol až tak dobrý, ako predpokladal, a preto prinesie Galaxy Note 9 o dva týždne skôr.

Minuloročná generácia uzrela svetlo sveta 23. augusta, tá tohtoročná uzrie už 9. augusta. Prsty v tom vraj má iba 30 miliónov predaných kusov vlajkovej lode. Aby teda i naďalej neprichádzali kvôli slabej atraktivite o stálych zákazníkov, musia vytiahnuť avizované hi-tech eso v celkom slušnom predstihu.

S touto zaujímavou informáciou vyrukovali bližšie nešpecifikované zdroje z taiwanského mobilného priemyslu, píše GSMArena.

Ako sme už spomínali, Galaxy Note 9 by mal byť dostupný v podobe predobjednávok takmer ihneď po oficiálnom predstavení, pričom samotný predaj vraj začne od 24. augusta. Honor má na koniec júla naplánované mediálne podujatie, kde viac ako určite ukáže nový Honor Note 10. Z tohto neočakávaného kroku má Samsung zrejme menšie obavy, pretože pôjde o neporovnateľne dostupnejšieho konkurenta s relatívne ambicióznou výbavou.

Čínsky certifikačný úrad TENAA nám len nedávno odhalil takmer celú hardvérovú zostavu a dnes sme sa dostali k informácii, že súčasťou výbavy čínskej novinky bude aj niečo, čomu sa hovorí AI2K. Pôjde vraj o špeciálnu zobrazovaciu technológiu, vďaka ktorej bude umelá inteligencia schopná zabezpečiť, aby sme na Full HD+ displeji videli obraz vo vyššej 2K kvalite.