POCO F1

Takto sa to robí: Dizajn a výbavu POCO F1 ovplyvnili názory širokej verejnosti

Xiaomi nám včera ráno ukázalo svoju ďalšiu high-end novinku. POCO F1 je smartfón s výbavou, na akej sa podieľali obyčajní ľudia.

Xiaomi nám včera ráno ukázalo svoju ďalšiu high-end novinku. Tentokrát však pod značkou POCO, ktorá bude zdobiť takzvaných zabijakov predražených vlajkových lodí. Jedným z nich je aj POCO F1, smartfón s výbavou, na akej sa podieľali obyčajní ľudia.

Preto má tak vysoký výkon, obrovskú batériu a zadnú stranu z plastu. Produktový manažér čínskeho jabĺčka prezradil v rozhovore pre The Verge, že prémiové sklo alebo kov je úplne zbytočný, pretože aj tak každý používa ochranné puzdro, respektíve kryt. To im spolu s ďalšími škrtmi v rozpočte pomohlo znížiť náklady na tak nízku úroveň, že cenovka modelu F1 doslova otvára ústa.

Z rozhovoru sme sa ale dozvedeli aj to, že si spoločnosť Xiaomi pozorne čítala názory návštevníkov komunitného webu Reddit a tie potom brala pri vývoji tejto bezkonkurenčne lacnej, no zároveň špičkovo vybavenej novinky do úvahy. V opačnom prípade by nemusela mať až taký úspech, aký zožala len krátko po oficiálnom predstavení.

TIP REDAKCIE
POZOR: V obchode Google Play sa má nachádzať viac ako 200 škodlivých aplikácií!

POCO F1 je vybavený čipsetom Snapdragon 845, 8 GB operačnou pamäťou RAM, špeciálnym vodným chladením LiquidCool a aj 4 000 mAh akumulátorom. Chýba mu ale NFC čip a kvalitná oleofóbna vrstva na displeji. Kvôli tomu zachytáva odtlačky prstov trošku viac, ako sme v týchto dňoch zvyknutí, píše server AndroidAuthority.