Obsah smartfónu v PC: Microsoft čoskoro sprístupní parádnu aplikáciu

Vo Windows 10 pribudne nová funkcionalita. Your Phone umožní používateľom operačného systému, aby bezdrôtovo zrkadlili obsah telefónu na obrazovke počítača.

Vo Windows 10 pribudne nová softvérová funkcionalita. Your Phone umožní používateľom operačného systému, aby bezdrôtovo zrkadlili obsah telefónu na obrazovke počítača. Microsoft tak chce zjednodušiť prístup k offline fotkám alebo k dokumentom.

Zatiaľ si ju však užijú iba tí, ktorí si nainštalujú aktualizáciu pod označením Insider Preview Build 17728. Po skončení verejného testovania a opravení súčasných chýb si ju bude teda môcť stiahnuť aj široká verejnosť.

Nová funkcionalita Your Phone pozostáva z dvoch hlavných aplikácií. Jedna je súčasťou Windows 10 v osobnom počítači, tú druhú je zase potrebné manuálne nainštalovať do kompatibilného smartfónu. Gigant tvrdí, že myslel na podporu pre dve TOP mobilné platformy, čiže Android aj iOS.

Kombinácia oboch aplikácií umožní používateľovi, aby videl pri tvorbe dokumentu v počítačovom Office náhľad galérie bezdrôtovo prepojeného mobilného telefónu. Pri tom to ale nekončí, pretože sa so zobrazenými zábermi dá i pracovať. A to tak, že ich možno presúvať priamo do otvoreného dokumentu.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Zrkadlenie obsahu má okrem iného zahŕňať aj notifikácie, čiže prenášanie upozornení o nezdvihnutom telefonáte alebo nových spravách vo WhatsApp priamo na obrazovku osobného počítača.

Táto avizovaná novinka by mala byť dostupná s príchodom veľkého aktualizačného balíčka niekedy počas októbra. Zatiaľ však padla reč iba na Android aplikáciu, ktorú momentálne už tiež testujú.