Huawei P20 a P20 Pro získajú EMUI 9 s OS Android Pie už v septembri!

Ďalší výrobca potvrdzuje aktualizáciu.

0
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro (FOTO Lukáš Zachar)

Pre vlastníkov najnovších vlajkových lodí druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete máme dobré správy. Huawei P20 a P20 Pro dostanú aktualizáciu na Android 9 Pie už v septembri. Jej súčasťou bude aj nová verzia užívateľského rozhrania EMUI 9.

Vítané informácie prichádzajú možno netradične – z Južnej Afriky. Podrobnosti o softvérovej inovácii prezradil výrobca najväčšiemu technologickému webu v danej oblasti – mybroadband.co.za.

Zatiaľ ťažko povedať, aké vylepšenia si výrobca v rámci rozhrania EMUI 9 pripravil. Očakávať ale môžeme ovládanie gestami a ďalšie prvky, ktoré budú vychádzať z inovovaného OS Andorid 9 Pie.

Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro FOTO: Lukáš Zachar

Uvoľnenie, resp. oznámenie aktualizácie bude súčasťou pôsobenia výrobcu na podujatí IFA 2018, ktoré otvorí svoje brány prvý septembrový týždeň v nemeckom Berlíne. Na najväčšej európskej technologickej šou Huawei okrem toho odprezentuje Kirin 980, prvý komerčne dostupný 7nm čipset na svete.

TIP REDAKCIE
Prekvapenie: OnePlus 3 a 3T dostane aktualizáciu na Android P!

Aj vzhľadom na tieto podrobnosti sa dá celkom presne predpovedať, že nadchádzajúcu vlajkovú loď Huawei Mate 20 poženie práve Kirin 980 a Android Pie.

Aj keď je softvérová aktualizácia ohlásená na september, netreba sa na tento mesiac úplne spoliehať. Update bude uvoľňovaný postupne, v tzv. dávkach, čo môže niekoľko týždňov trvať.