Asistent Google: Gigant do aplikácie postupne pridáva inteligentné displejové funkcie

Vyzerá to tak, že s príchodom inteligentného smart displeja Lenovo (Lenovo Smart Display), do ktorého je integrovaný populárny Google asistent, nastane kľúčová zmena.

Vyzerá to tak, že s príchodom inteligentného smart displeja Lenovo (Lenovo Smart Display), do ktorého je integrovaný populárny Google asistent, nastane kľúčová zmena. Prečo a v čom? S asistentom budeme totiž môcť konečne spolupracovať aj prostredníctvom vizuálneho “kontaktu”.

Teraz, keď už je Smart Display dostupný, Google postupne implementuje inteligentné displejové funkcie aj do svojej aplikácie Google Assistant. Ako prvý na túto skutočnosť upozornil portál Droid Life.

Ako funguje inteligentný displej?

Ako príklad si môžeme vziať interakciu so smart home spotrebičmi. Keď požiadaš Lenovo Smart Display, aby prispôsobil teplotu alebo osvetlenie v miestnosti, na displeji sa ti objaví posuvník, pomocou ktorého môžeš všetko prispôsobiť tvojim aktuálnym potrebám.

FOTO: Droid Life

Všetko postupne

Podľa všetkého však ide naozaj o pomalú implementáciu, keďže pre mnohých je aktualizácia aplikácie buď nedostupná, alebo v nej dané funkcie nepracujú správne. Zrejme si teda budeme musieť počkať, kým Google v tejto veci nevychytá všetky muchy. Ako dlho to bude trvať? To zatiaľ žiaľ nie je známe, no bez pochýb sa to čoskoro (dúfajme) dozvieme.