MOBA hit Vainglory poputuje zo smartfónov do počítačov s Windows a Mac OS!

Vynikajúca expanzia.

0
vainglory

Z herného sveta prichádza síce neočakávaná, ale veľmi dobrá správa. Ak obľubujete hry z kategórie multiplayer online battle arena a dotykové ovládanie, jednoducho musíte poznať Vainglory.

Býva zvykom, že verzie hry pre smartfóny často vychádzajú z úspešných titulov dostupných pre počítače a konzoly. Opačný smer jazdy je skôr výnimočný, a práve ten sa týka Vainglory.

Hra je často označovaná ako prvý e-sports titul pre smartfóny a stojí za ňou spoločnosť s priateľským názvom SUPER EVIL MEGACORP. Čo sa týka MOBA kategórie hier určených pre počítače, dlhodobo v nej vládnu dve hry – Dota 2 a League of Legends.

Vainglory bude určite obstojným súperom, ktorý podľa slov tvorcov nestratí nič zo svojho strategického a taktického potenciálu, čo platí aj o skvelom grafickom prevedení. Vainglory je jednou z mála, veľmi mála hier pre smartfóny, ktorú poháňa engine vytvorený priamo vývojármi (volá sa EVIL, teda zlo). Autori na ňom pracovali a stále pracujú už viac ako desať rokov.

Veľa súčasných a úspešných hier sa často spolieha na Unreal Engine, ktorý využíva PUBG Mobile, Fortnite Mobile, Real Boxing, NOVA 3 Legacy a množstvo ďalších hier.

vainglory
Autori hru tento rok obohatili o režim 5v5. Režim 3v3 sa v hre nachádza stále aj s pôvodnou mapou / Twitch

Práve skvele odladený engine sa postaral o vynikajú multiplatformový zážitok z hrania bez kompromisov v znamenitej grafike a prevedení. Čo je najlepšie, hráči si už môžu vyskúšať skorú alfa verziu hry pre počítače a Mac. Môže a zrejme aj bude obsahovať množstvo chýb. Nadšencov to ale pravdepodobne neodradí.

Postup, ako hru nainštalovať, zverejnili tvorcovia na svojich oficiálnych stránkach TU. Dátum uvoľnenia stabilnej verzie? Zatiaľ neznámy a bez odhadu. Vývojárov čaká ešte veľa práce, počas ktorej sa môžu objaviť rôzne časovo obmedzujúce komplikácie. Vzhľadom na kvalitu mobilnej hry autori istotne nezverejnia polotovar. Na dobré sa čaká.