Škoda Kodiaq GT Coupe: Takto vyzerá najdrahší model z dielne Škoda!

0
Škoda Kodiaq GT Coupe
Koncept Škoda Kodiaq GT Coupe

Škoda sa po dlhej dobe pustila aj do boja na poli SUV modelov. Z ceruziek návrhárov tak vzišiel model Škoda Kodiaq a neskôr aj model Škoda Karoq. Teraz to ale vyzerá tak, že sa česká automobilka pokúsi hranicu posunúť ešte o stupienok vyššie. Chystá totiž nový model, ktorý bude vôbec najdrahším aký momentálne vyrába.

Novinka je známa pod označením Škoda Kodiaq GT Coupe a prísť môže ešte tento rok. Škoda ju má ukázať počas automobilovej výstave v Čcheng-tu v Číne. Automobil má byť prvotne určený pre čínsky a ruský trh, neskôr by sa mohol dostať aj na ten náš.

Škoda Kodiaq GT Coupe
Najväčšou zmenou prejde hlavne strecha.

Mladá Boleslav má model vyrobiť v Indii a ako som spomenul, má ísť o vôbec najdrahší model automobilky. Dôvod je jasný. Srdcom Kodiaq GT Coupe bude podstatne výkonnejšia pohonná jednotka, než ktorú nájdeme v základnom modeli.

Škoda Kodiaq GT Coupe
Z prednej strany zmenu nepostrehnete.

Poháňať ho totiž má 2,0-litrový benzínový motor s turbom, ktorý bude dostupný v dvoch verziách rozdelených podľa výkonu. Prvý ponúkne 180 a druhý až 220 koní. Klasický Kodiaq disponuje výkonom 148 koní. Chýbať nebude ani 7-stupňová DCT prevodovka.

Škoda Kodiaq GT Coupe
Z bočného pohľadu je zjavný redizajn strechy.

Malé zmeny exteriéru sa dotknú hlavne strechy

Dizajnéri sa pri novej verzii nepotrápili. Novinka má byť na prvý pohľad takmer identická. Zmenu si však všimnete pri pohľade zboku, a to vzhľadom na to, že Kodiaq GT Coupe ponúkne strechu typickú pre Coupe modely.

Škoda Kodiaq GT Coupe
Má ísť o vôbec najdrahší model automobilky.

Medzi ďalšie špecifikácie môžeme zaradiť celkovú dĺžku vozidla 4 634 mm, šírku 1 883 mm a výšku 1 649 mm. Rázvor kolies sa zastaví na 2 791 mm.