Unikátny Motiv Ring si konečne rozumie aj s Androidom. U nás si ho však zatiaľ nekúpite

Pán (fitness) prsteňov

0
motiv ring
mymotiv.com

Ak neradi nosíte inteligentné hodinky alebo presnejšie fitness náramky, ktoré sledujú a vyhodnocujú pohybovú aktivitu a spánok, je tu pre vás Motiv Ring. Ako názov napovedá, ide o prsteň, ktorý je však tvorený hlavne technológiami a nie drahými kovmi.

Motiv Ring je bez pochýb jedinečný. Na prvý pohľad sa ani nedá zistiť, že ide o produkt moderných inteligentných technológií. Nenápadný prsteň však dokáže to, čo bežné fitness náramky.

Má snímač srdcového tepu, 3-osový pohybový senzor, zmeria prejdenú vzdialenosť a spálené kalórie pri rôznych typoch fyzickej aktivity alebo zaznamená priebeh vášho spánku. Motiv Ring sa nabíja cez malý magnetický konektor, ktorý stačí vsunúť do USB rozhrania počítača.

motiv ring
mymotiv.com

Nabije sa za 90 minút a na jedno nabitie vydrží asi tri dni. Autorom bolo jasné, že užívatelia majú rôzne prsty. Preto je gadget dostupný v siedmich veľkostiach. Tú ideálnu si zvolíte pri objednávke.

Motiv Ring mal, respektíve má dva hlavné problémy. Prvým je cena, ktorú zatiaľ necháme tak. Druhým je kompatibilita. Šikovný fitness tracker si pôvodne rozumel iba s iOS zariadeniami (od iOS 9.0), pre ktoré je dostupná oficiálna aplikácia. Motiv Ring nemá žiadny displej ani iný zobrazovací či signálny prvok. Na dobrú a funkčnú aplikáciu je teda užívateľ odkázaný.

motiv ring
mymotiv.com

Čiastočne dobrou správou je, že vývojári konečne zverejnili aplikáciu aj pre niektoré smartfóny s OS Android. Uvoľneniu predchádzalo niekoľkotýždňové beta testovanie. Zoznam podporovaných Android zariadení je však (zatiaľ) skromný. Aplikácia je dostupná pre smartfóny Samsung Galaxy S7, S7 Edge, S8, S8+, S9, S9 +, Galaxy Note 5, Note 8, Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 a Pixel 2 XL.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi Band 3 ide na dračku, hovorca spoločnosti hlási predajný úspech

Sklamanie vlastníkov modelov iných značiek čiastočne kompenzuje informácia, že tvorcovia pracujú na rozšírení dostupnosti pre ďalšie inteligentné mobilné zariadenia. A spomínaná cena? 199 amerických dolárov. Hnevať sa netreba, keďže výrobca produkt do európskych končín aj tak nedoručuje, čo je určite škoda.

Pokochať sa ale môžete na oficiálnej stránke výrobcu.