samsung magbee

Samsung Magbee ako úplne nový produkt obľúbeného kórejského výrobcu?

Samsung Magbee možno na prvý pohľad vyzerá ako preklep, no za týmto, nie príliš fonetickým názvom sa pravdepodobne ukrýva úplne nové zariadenie z dielne kórejského technologického lídra. 

Samsung Magbee možno na prvý pohľad vyzerá ako preklep, no za týmto, nie príliš fonetickým názvom, sa pravdepodobne ukrýva úplne nové zariadenie z dielne kórejského technologického lídra. 

Označenie Samsung Magbee zaznamenali európske orgány ako registrovanú ochrannú známku. Samsung čoskoro predstaví phablet Galaxy Note 9 a inteligentné hodinky Galaxy Watch.

Kórejský výrobca ale môže vstúpiť do nových vôd, segmentu s inteligentnými domácimi reproduktormi. O takomto zariadení s logom Samsung sa špekuluje pomerne dlho. Až aktuálna registrovaná ochranná známka naznačuje, že inteligentný reproduktor nezostane iba na papieri, ale zamieri aj na pulty predajní. Snáď.

Vyrobiť reproduktor, ktorý by sa svojím dizajnom hodil do moderných domácností, až také zložité nie je. V tomto prípade je ale dôležitý „mozog“, pokrokový softvér digitálnej asistencie.

samsung magbee
EUIPO

Google má svojho asistenta, ktorý sa predvádza už nejakú dobu v niekoľkých zariadeniach, vrátane reproduktorov Google Home. V tejto triede zariadení sa tiež usadil Amazon so svojimi reproduktormi Echo (digitálna asistentka Alexa). Inteligentný reproduktor má aj  Apple a volá sa HomePod. Ten ale hlavne zaujal ničením nábytku. Samsung? Digitálny asistent Bixby 2.0, čiže novej generácie.

Bixby 2.0 má priniesť „obrovské zlepšenie“ oproti súčasnej verzii. S tou sa najbližšie stretnete pri vlajkových lodiach Samsung Galaxy S-kovej línie. Nový reproduktor od Samsungu má zabezpečiť vysokú kvalitu zvuku, s ktorou zrejme pomôže prevzatá spoločnosť Harman International Industies. Logo AKG sa v súčasnosti vyníma napríklad na tablete Galaxy Tab 3.

[irp posts=”38154″ ]

V tele zariadenia by sa malo nachádzať rovno niekoľko reproduktorov s rôznym smerovaním. Tie by dokonca mali distribuovať zvuk na základe pohybu poslucháča. Ak budete kráčať po miestnosti, reproduktor prispôsobí smerovanie zvuku tak, aby ste si ho užívali v najlepšej kvalite za každých okolností.

Reproduktor Samsung Magbee má byť lacnejší ako konkurencia od Apple alebo Google (Home Max). Cena by nemala prekročiť 300 amerických dolárov. Okrem registrovanej ochrannej známky ale nie je oficiálne potvrdené nič, čiže si budeme musieť počkať na ďalšie kroky výrobcu.

Total
2
Zdieľaní