Nový S Pen odhaľuje tajomstvá: Pero využijeme na odomykanie aj fotenie!

Súčasťou už netrpezlivo očakávaného Android phabletu Samsung Galaxy Note 9 bude aj radikálne vylepšené elektronické pero S Pen.

Súčasťou už netrpezlivo očakávaného Android phabletu Samsung Galaxy Note 9 bude aj radikálne vylepšené elektronické pero S Pen. Po novom má disponovať vlastnou batériou aj bezdrôtovou konektivitou, čo používateľovi sprístupní celý rad nových funkcií.

Odhalil to čerstvý únik z aplikácie AirCommand vo verzii 3.0, za ktorým tentokrát stoja ľudia z XDA, píše PhoneArena. Uniknuté funkcie sú určené pre tablet Galaxy Tab S4 s pridanou podporou, no ten podľa všetkého dostane do výbavy presne to isté pero, akým bude disponovať aj 9. augusta predstavený hi-tech smartfón. Obe zariadenia by preto mali ponúknuť identické softvérové vymoženosti.

Opäť sa nám tak potvrdilo, že nový S Pen umožní diaľkové ovládanie hudobného prehrávača, aby sme nemuseli Samsung Galaxy Note 9 kvôli prepínaniu hudby či jej dočasnému zastaveniu neustále vyťahovať z vrecka. Stačí totiž iba stlačiť, respektíve chvíľu podržať prítomné hardvérové tlačidlo a je po probléme.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Podobná mágia bude navyše možná aj s fotoaparátom alebo pri odomykaní uzamknutej obrazovky. V prvom prípade stlačíme spúšť a v tom druhom zase sprístupníme mobilné zariadenie na plnohodnotné používanie.

Batéria a Bluetooth

Niečo také umožní batéria v útrobách elektronického pera spolu s bezdrôtovou technológiou Bluetooth, vďaka ktorej môže komunikovať s Galaxy Note 9. O samotnej kapacite akumulátora zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Momentálne vieme iba to, že sa môžeme tešiť aj na hlbšiu a rozšírenú integráciu populárnej funkcionality AirCommand, manuálnu konfiguráciu hardvérového tlačidla S Pen-u alebo na otváranie nainštalovaných aplikácií bez jedinej interakcie nášho prsta s displejom.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať