Honor 10
Honor 10 (FOTO Lukáš Zachar)

Netrpezlivo očakávaná novinka z dielne Honor nám podľa všetkého odhalila ďalšie tajomstvá. Po veľkom úniku technickej špecifikácie Note 10 sme sa dozvedeli aj o funkcionalite, ktorá vraj dokáže prostredníctvom umelej inteligencie ponúknuť 2K kvalitu na Full HD displeji.

Naznačuje to i jej názov AI2K, pričom ten bol objavený na čínskej sociálnej sieti Baidu. V príspevku, kde zaznel, je spomenutá herná konzola PS4 Pro, a to naznačuje, že možno očakávať takzvaný upscaling. Zobrazovaciu technológiu teda využijeme predovšetkým pri hraní kompatibilných mobilných titulov.

Ako píše GizmoChina, podobný trik už skúsilo viacero známych spoločností vrátane NVIDIE. Jej technológia Dynamic Super Resolution (DSR) dostala kapacity zobrazovať 4K kvalitu na Full HD paneloch.

Integrácia funkcionality AI2K sa postará o to, aby bola v prípade potreby k dispozícii buď skvelá energetická efektivita alebo nadštandardne detailný obraz. Všetko bude záležať už iba od toho, čo so smartfónom momentálne robíme. Prepínanie medzi Full HD a 2K rozlíšením odľahčí hlavný aj grafický procesor, pretože časť záťaže tak výrobca prenesie na dedikovaný AI procesor, ktorý je taktiež pevnou súčasťou čipsetu Kirin 970.