Honor 10
Honor 10 (FOTO Lukáš Zachar)

Dcérska spoločnosť giganta Huawei nám už o pár dní ukáže svoju ďalšiu high-end novinku. Nový Honor Note 10 bude kráčať v šľapajách smartfónu Honor 10, ponúkne však badateľne väčšiu uhlopriečku aj trošku lepší hardvér.

Naznačuje to čerstvý únik technickej špecifikácie, v čom má prsty čínsky certifikačný úrad TENAA, píše GSMArena.

Dozvedeli sme sa tak, že avizovaná Android novinka skutočne ponúkne až 6,95-palcový zobrazovací panel s ideálnym Full HD+ rozlíšením, a to vrátane čoraz populárnejšej AMOLED technológie. To znamená, že používateľ môže očakávať prvotriedny obraz, o čo sa postará reálna čierna a skvelý kontrast.

Honor Note 10 poženie AI čipset Kirin 970 so špeciálnym vodným chladením, ktorému bude asistovať buď 6 alebo až 8 GB operačná pamäť RAM. Hlavný fotoaparát podľa dostupných informácií pozostáva z dvoch foto senzorov s rozlíšením 16 a 24 Mpx. Na ukladanie dát vraj poslúži 64, 128 alebo až 512 GB úložisko, pričom sa dá použiť i microSD karta s veľkosťou až do 256 GB.

Smartfón by mal vážiť až 230 gramov, pretože v sebe skrýva gigantický 4 900 mAh akumulátor. Čo sa týka rozmerov, tak únik spomína výšku 177 milimetrov, šírku 85 milimetrov a hrúbku o veľkosti 7,65 milimetra.

Čínska premiéra Honor Note 10 je naplánovaná na 31. júla, tá európska zase na koniec augusta.