Toto tu ešte nebolo: LG vyvíja pero s dvomi displejmi, jeden možno vysunúť!

Juhokórejský gigant číslo dva pracuje na futuristickom pere, ktoré by jeho rivalovi z tej istej krajiny, spoločnosti Samsung, poriadne znepríjemnilo život.

Juhokórejský gigant číslo dva pracuje na futuristickom pere, ktoré by jeho rivalovi z tej istej krajiny, spoločnosti Samsung, mohlo poriadne znepríjemniť život. Veľmi zaujímavá vecička od LG vie v prípade, že sa z nej stane realita, ponúknuť nie jednu, ale rovno dve obrazovky vrátane nákladu senzorov či dokonca mikrofónu.

Áno, znie to doslova šialene, no zároveň aj celkom reálne, pretože informácie pochádzajú priamo z čerstvo udeleného patentu, kde nechýba ani náčrt sofistikovaného elektronického zariadenia s podobou mohutnejšieho stylusu. Žiadosť o patentovanie duševného vlastníctva bola však podaná ešte v roku 2015. Je tu teda otázne či ide o skvele naplánovanú stratégiu alebo iba blbú náhodu.

Keď zoberieme do úvahy blížiace sa predstavenie kráľa phabletov, model Samsung Galaxy Note 9, tak načasovanie odhalenia patentu dáva akú takú logiku – najbližšie týždne nám zrejme niečo ukáže aj spoločnosť LG. Ak by tak spravili v značnom predstihu pred samotným predstavením produktu, mohli by poskytnúť konkurencii obrovskú inšpiráciu.

TIP REDAKCIE
Exynos 2200 oficiálne: Nový čipset od Samsungu s GPU AMD RDNA 2

Až dva displeje

Z príslušných dokumentov, ktoré kolujú internetom, vyplýva, že toto inteligentné pero môže dostať do svojej hardvérovej výbavy až dva displeje – jeden malý na notifikácie a druhý väčší na (zrejme) plnohodnotné používanie aplikácií. Zaujímavosťou tu ale je, že sa ten druhý vysúva priamo z konštrukcie, čiže má flexibilné prevedenie.

PhoneArena spomína okrem iného i praktickú funkcionalitu na prenášanie textu do bezdrôtovo prepojeného smartfónu alebo tabletu. Keď niečo napíšeme alebo nakreslíme na papier pred nami, v tom okamihu z toho vznikne akási digitálna kópia.

Rovnako by ale nemal byť problém ani klasický telefonát. Súčasťou toho celého je podľa patentu aj mikrofón vrátane celkom slušnej porcie užitočných senzorov spolu s biometrickým snímačom odtlačkov na spoľahlivé overovanie identity používateľa.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať