Nový DJI Mavic 2 pózuje na fotografii, predstavenie môže prísť o pár dní

Ak chceš nový dron, radšej počkať. Chystá sa predstavenie novinky!

2
dji mavic 2
DJI Mavic Pro

Nový dron z produkcie DJI sme naposledy spoznali v januári tohto roka. Išlo o DJI Mavic Air, ktorý zaujal aj vďaka nižšej cene a kompaktnejším rozmerom než aké ponúka starší súrodenec Mavic Pro.

DJI Mavic Pro by si zaslúžil druhú generáciu, ktorá je doslova „za rohom“. Nová generácia je zatiaľ označovaná ako DJI Mavic 2 a na verejnosti sa objavila aj jej prvá fotografia.

Podľa prvých informácií bude mať dron odnímateľný modul s kamerou, ktorý by sme mohli vymeniť za iný, napríklad s objektívom so širším ohniskom, lepšou svetelnosťou a pod. Podľa všetkého budú ale samotné moduly s kamerou, resp. objektívy navrhnuté priamo výrobcom DJI.

dji mavic 2
dronedj.com

Netreba preto počítať s tým, že použijete kameru alebo objektív iného výrobcu. Dá sa predpokladať, že sa náhradné moduly budú dať zakúpiť v rámci kategórie doplnkového príslušenstva.

DJI Mavic Pro zožal úspech

DJI Mavic Pro je skvelý dron, no kvalita video záznamu bola v niektorých aspektoch kritizovaná. Ak výrobca tento kľúčový prvok markantne vylepší, na svoje si môžu prísť aj začínajúci filmári a video producenti, ktorí by získali vysoko kvalitné zábery z vtáčej perspektívy.

Dobre pôsobí informácia o prepracovanom kolíznom systéme. DJI Mavic 2 by mal sledovať okolie v 360-stupňovom rádiuse, čím sa skvalitní systém vyhýbania sa prekážkam počas letu. Takéto riešenie by bolo určite bezpečnejšie.

DJI Mavic 2 by mal byť predstavený 18. júna 2018 v meste New York, čiže o necelé dva týždne. Výrobca plánovanú udalosť nešpecifikoval, čiže môžme uvidieť premiéru aj iného zariadenia, resp. modelu. Určite sa ale niečo zaujímavé udeje.