Nissan Camper

Japonská automobilka Nissan vyrukovala s elektrickou novinkou, ktorá vznikla vďaka modifikácii modelu e-NV200. Auto je tentokrát určené pre toho, kto rád trávi voľné víkendy niekde v prírode. Karavan nemá žiadne emisie a jeho karosériu prispôsobili pre dvoch ľudí.

Lepšie povedané, ide až o dve novinky. Jedna stojí na základoch vyššie spomínaného nákladného vanu, tá druhá zase na základoch modelu s názvom Nissan NV300 a so spaľovacím motorom. Vizuálny rozdiel postrehnete predovšetkým na prednej maske chladiča.

Modifikovaný model e-NV200 dostal 40 kWh akumulátor, ktorý zvládne asi 200 kilometrov. Používateľ elektromobilu ho vie naplniť na 80 percent kapacity za približne jednu skromnú hodinku. Výrobca k nemu navyše ponúka aj 5-ročnú záruku.

Má to však háčik. Nissan Camper bude totiž zatiaľ dostupný iba pre zákazníkov zo Španielska. Ak tam ale uspeje, existuje tu celkom slušná šanca, že ho výrobca začne ponúkať aj na iných európskych trhoch, kde by mohol mať podobne dobrý úspech.

Interiér noviniek zahŕňa celkom veľkú posteľ, malú kuchyňu a aj šikovný stolík, kde je miesto tak pre dvoch ľudí. A aby toho náhodou nebolo málo, zo strechy možno behom niekoľkých minút spraviť dočasný balkónik, odkiaľ bude parádny výhľad na prírodu okolo karavanu.

via Electrek.co
via Electrek.co
via Electrek.co