FOTO: SpaceX - Pexels.com

NASA sa rozhodla na dlhší čas sprístupniť svoje satelitné dáta, ktoré by mohli výrazne pomôcť alebo by sa aspoň mohli hodiť širokej podnikateľskej verejnosti.

Administrácia sa rozhodla vydať Remote Sensing Toolkit, ktorý by mal zjednodušiť spracovanie a používanie informácií zo satelitov pre komerčné zámery (napr. biznisy a výskumy).

NASA týmto krokom konsoliduje informácie, ktoré boli roztrúsené po mnohých webových stránkach a umožňuje túto zjednotenú databázu prehľadávať – už naďalej nebudeš musieť navštíviť jednu stránku, aby si si prečítal o atmosferických štúdiách a inú stránku na to, aby si sa naučil niečo nové o lesoch. Vďaka spomínanej zjednotenej databáze máš všetky potrebné a dôležité informácie pekne na jednom mieste.

Súprava neslúži len jednému účelu

Remote Sensing Toolkit však nebude obsahovať len nástroje, ktoré uľahčia porozumenie satelitnému obsahu. Bude totiž disponovať aj kódmi, vďaka ktorým si môžu spoločnosti samé vytvoriť svoje vlastné nástroje pre tento účel.

TIP REDAKCIE
Sony pracuje na limitovanej edícii konzoly PS4. Inšpirovaná bude populárnym Spider-Manom!

NASA nám týmto krokom jasne ukazuje, že chce, aby jej satelitné údaje boli čo najviac využívané, a to nielen spoločnosťami, pre ktoré tieto cenné informácie zväčša znamenajú len zisk. Ako agentúra plánuje so svojimi drahocennými údajmi naložiť v budúcnosti však zatiaľ nie je známe.