Náčrt elektrického superšportu (via The Verge)

Renomovaný dizajnérsky dom Pininfarina z Talianska oznámil, že vyvíja technologicky pokročilý superšport na elektrickú energiu. Talenty z jeho radov stoja aj za dizajnom ikonických kúskov z portfólia Ferrari, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

A aby nám dokázali, že to myslia smrteľne vážne, vytvorili úplne novú značku Automobili Pininfarina a krátko na to uzrelo svetlo sveta hneď niekoľko profesionálne vyzerajúcich náčrtov, kde máme jedinečnú príležitosť vidieť karosériu avizovanej beštie na štyroch kolesách. Má oblé krivky, precízny aerodynamický tvar a agresívne prevedenie, ktoré už teraz vzbudzuje obrovský rešpekt.

Superšport priamo z dielne Automobili Pininfarina nesie názov PF0 a ako sme sa dozvedeli vďaka rozhovoru šéfa spoločnosti s The Verge, funkčný prototyp uvidíme už počas budúceho roka. Ten by mal byť prítomný na podujatí Geneva Motor Show, pričom prvé kusy hodlajú rozposielať zákazníkom niekedy v roku 2020.

Hlavnú časť technickej špecifikácie ale poznáme už v týchto dňoch. Vďaka tomu možno bez obáv povedať, že sa PF0 s jednou tisíckou koní nebude mať vôbec za čo hanbiť.

480 km aj rýchle nabíjanie

Len nedávno oznámený elektrický superšport bude vraj schopný ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov, zrýchlenie z rovnej nuly na necelú stovku iba za 2 sekundy a maximálnu rýchlosť o veľkosti dychberúcich 400 kilometrov za hodinu. Na Teslu a jej Roadster 2 sa to síce nechytá, no s tou túto spoločnosť ani porovnávať nemôžeme, pretože disponuje markantne menšími skúsenosťami či pokročilými technologickými kapacitami.

Jedna z možných podôb PF0 (via AutoBlog)

Za zmienku však okrem iného stojí aj rýchle nabíjanie, ktoré dokáže naplniť až 80 percent akumulátora v PF0 iba za smiešnych 15 minút. Otázna teda zostáva snáď už iba jeho cenovka. Keď zoberieme do úvahy všetky dostupné informácie, tak si výrobca elektromobilu s najväčšou pravdepodobnosťou vypýta poriadne mastnú čiastku. Dostupné informácie naznačujú sumu vo výške okolo dvoch miliónov dolárov.