Microsoft predstavil Surface Go, nový tablet pre zábavu aj produktivitu

Apple iPad dostal schopného súpera

0
surface go

Microsoft oficiálne predstavil najlacnejšie zariadenie z línie produktov Surface, elegantný tablet pomenovaný ako Surface Go. Tablet, samozrejme, poháňa operačný systém Windows.

Microsoft Surface Go je veľmi schopnou konkurenciou pre Apple iPad. Prevedenie a doplnkové príslušenstvo nahráva nielen prenosnej zábave či multimediálnemu obsahu, ale aj produktivite v ekosystéme Microsoftu.

Surface Go váži asi 520 gramov, hrubý je 8,3 milimetra a dominantou je 10-palcová dotyková obrazovka PixelSense, ktorá rozozná 4096 úrovní tlaku. Displej má pomer strán 3:2 a rozlíšenie 1 800 x 1 200 obrazových bodov.

Výkon zastrešuje 7. generácia sady Pentium Gold, ktorá ponúka optimálny pomer medzi výkonom a spotrebou energie, v kombinácii s pasívnym chladením. Tablet vydrží na jedno nabitie (podľa výrobcu) 9 užívateľských hodín. Nabíjanie prebieha cez zdieľaný port USB-C 3.1.

Surface Go

Základný model sa bude predávať za 399 amerických dolárov, čo je slušné. Zákazníci však dostanú 4 GB operačnú pamäť RAM a 64 GB úložisko, pozor, ide o typ eMMC. Lepšie vyzerá verzia za 549 dolárov, ktorá má 8 GB RAM a 128 GB SSD disk. Oba typy pracujú s WiFi pripojením na internet. LTE verzia s otvorom pre SIM kartu sa objaví neskôr.

Využitie tabletu posilňuje príslušenstvo. Bezdrôtová myš za 34,99 dolárov, dotykové pero Surface Pen za 99 dolárov, kryt s klávesnicou rovnako za 99 dolárov alebo prémiové puzdro z Alcantary za 129 dolárov v modrom, červenom alebo striebornom prevedení.

Surface Go

V úvode sme napísali, že tablet poháňa operačný systém Windows. Ide o Windows 10 v tzv. režime S, v rámci ktorého budete mať prístup iba k prehliadaču Edge a k obchodu Windows Store.

Dôležité je, že zákazníci budú môcť slobodne prejsť na plnú verziu OS Windows 10, pokiaľ budú chcieť.

Microsoft spustí predbežné objednávky dnes, a to v USA, Kanade, Austrálii, v Novom Zélande, Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Belgicku, Luxembursku, Holandsku, Švajčiarsku, Dánsku, Fínsku, Nórsku, Portugalsku a Španielsku. Ďalšie krajiny prídu na rad neskôr.

TIP REDAKCIE
Microsoft chce so Sony zjednotiť PS a Xbox hráčov. Crossplay môže byť onedlho realitou

Microsoft Surface Go