Ďalšia vlajková loď od Huawei zrejme ponesie označenie Mate 20

Huawei zaregistroval ochranné známky

0
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 Pro Foto: Marek Urban

Po premiére smartfónov Huawei P20, P20 Pro a P20 Lite, ktoré dostali nové číselné označenia, sa automaticky špekulovalo, či sa názvoslovie dotkne aj modelového radu Huawei Mate.

Vyzerá to, že áno. Huawei si v Európskej únii registroval ochranné známky Mate 20, Mate 30 a registrácie pokračujú až do označenia Mate 90. Nikto zatiaľ neočakáva, že Huawei niekedy v ďalekej budúcnosti predstaví model Mate 90. Takéto registrácie sa vykonávajú takpovediac z preventívnych dôvodov.

Huawei Mate 20 ale pravdepodobne existovať bude, čím nadviaže na úspešné vlajkové lode zo začiatku roka. Dokonca by sme sme mali uvidieť viac ako iba jeden Mate. Vlani Huawei predstavil dva vlajkové smartfóny Mate 10, z ktorých jeden na európskom trhu dostupný nebol.

mate 20
mobielkopen.net

Čínsky technologický líder by nemal novinky predstaviť v predstihu, čím by napríklad reagoval na skorú premiéru konkurencie Samsung Galaxy Note 9 (začiatok augusta). Mate 20 si užije pódium tlačovej konferencie možno až niekedy v októbri.

Huawei Mate 20

Indície ohľadom výbavy sú zatiaľ vo hviezdach, aj keď sa už nejaké tie dohady objavili. Logicky by sme očakávali použitie trojitého fotoaparátu zo zariadenia P20 Pro, ktorý bude v októbri stále považovaný za viac ako kvalitný.

Pozoruhodne vyzerá špekulácia o obrom 6,9-palcovom displeji, ktorý by mal obdržať najlepšie vybavený Mate 20 (Pro?). Počíta sa aj s lacnejšou vlajkovou alternatívou v štýle Mate 20 Lite. Zaujímavý ale môže byť výkon v podaní inovovanej procesorovej sady Kirin 980 s rozšírenými kapacitami umelej inteligencie.

Či Huawei dokáže nadviazať na úspechy súčasných vlajkových lodí zistíme až o niekoľko týždňov, či skôr mesiacov. Medzitým budeme čakať na „uniknuté“ podrobnosti.