chrome

Chrome pre Android zastaví stránky spustené na pozadí. Zlepší výkon a ušetrí batériu

Mobilnému surfovaniu dominuje prehliadač Chrome pre Android, s ktorým pracuje väčšina užívateľov. Aj keď sa štatistiky mierne líšia, tento prehliadač pokrýva niečo medzi 50 až 62-percentami trhu.

Mobilnému surfovaniu dominuje prehliadač Chrome pre Android, s ktorým pracuje väčšina užívateľov. Aj keď sa štatistiky mierne líšia, tento prehliadač pokrýva niečo medzi 50 až 62-percentami trhu.

Chrome pre Android je obľúbený a dobrý prehliadač. To však neznamená, že nie je čo vylepšovať. Kozmetické úpravy a obvyklé opravy chýb môžeme odložiť bokom. Po novom môže Chrome pre Android pracovať so zodpovednejším dôrazom na vlastnú výkonnosť, ako aj na spotrebu energie.

Softvéroví inžinieri spoločnosti Google aktuálne pracujú na funkcionalite, ktorá obmedzí, resp. zastaví načítavanie stránok, kariet, otvorených na pozadí. Podmienkou je časový limit piatich minút.

Ak máte v mobilnom prehliadači otvorených viacero kariet, čo je bežné, tie, ktoré sú na pozadí otvorené dlhšie ako 5 minút, už nebudú spotrebovávať žiadne zdroje. Prehliadač ich jednoducho automaticky zastaví, a to v predvolenom režime. Nič tak nebudete musieť zapínať v nastaveniach.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku
chrome pre android
googlesource.com

Testovanie vývojárov preukázalo, že sa procesor zariadenia vďaka novej funkcii menej namáhal, čo automaticky videlo k zníženej spotrebe energie. Naopak, lepšiu výkonnosť zaznamenali pri práci s aktívnou stránkou v popredí.

Ľudia pri počúvaní hudby a sledovaní videí cez prehliadač Chrome pre Android používajú funkciu obraz v obraze. Táto voľba je z obmedzenia logicky vylúčená. Minimalizované okno so sledovaným videom sa tak po piatich minútach nezastaví.

Avizované vylepšenie má stále status experimentu, čiže sa zatiaľ aktualizácia prehliadača nekoná. Ak sa ale neobjavia zásadnejšie prekážky, vylepšenie sa určite pretaví do stabilnej podoby prehliadača určenej pre všetkých užívateľov.