Google Chrome

Internetový gigant chystá aktualizačný balíček pre svoj internetový prehliadač Chrome, ktorý so sebou prinesie skromnú zmenu základného používateľského prostredia. Google ho podľa všetkého už v neďalekej budúcnosti obohatí o ďalšie vizuálne prvky Material dizajnu.

Vyplýva to z experimentálnej verzie Canary, o čom informoval web Zive.cz. Tú si môžu potenciálni záujemcovia už dnes nainštalovať do svojho (Windows alebo macOS) počítača a vyskúšať na vlastnej koži. Zároveň však musia počítať so softvérovými nedostatkami, pretože nejde o stabilnú verziu, čiže nie je vhodná na denno-denné používanie.

Medzi najvýraznejšími vizuálnymi novinkami figurujú oblé krivky, vďaka ktorým sa vynovený Chrome začne ešte viac podobať na prostredie čistého operačného systému Android. Súčasná verzia používateľského prostredia tohto obľúbeného internetového prehliadača je viac menej hranatá, preto príliš nepasuje k inovovaným softvérovým produktom z portfólia spoločnosti Google.

To ale, samozrejme, neplatí o hlavných nastaveniach. Tie sú totiž už dlhšie odeté v spomínanom Material dizajne. Teraz to však čaká aj hlavnú obrazovku s kartami a webovým obsahom.