Huawei Mate 10 Porsche Design
Huawei Mate 10 Porsche Design

Generačný nástupca za minuloročný phablet Mate 10 Pro z dielne Huawei dostane zobrazovací panel s OLED technológiou, zabudovaným biometrickým snímačom a so zaoblenými bokmi. Mate 20 Pro by tak mal kráčať v šľapajách drahého Mate RS Porsche Design, ktorý ponúka veľmi podobnú hardvérovú zostavu.

Za zverejnením tejto čerstvej informácie stojí web GSMArena, no ten sa odvoláva na ruské zdroje. Vďaka tým sme sa dozvedeli aj to, že výrobu displeja dostane v našich končinách neznáma čínska spoločnosť BOE, nie Samsung a ani LG.

Stroj má poháňať vlastnoručne vyvinutý aj vlastnoručne vyrobený čipset Kirin 980 s vylepšeným AI procesorom a na konštrukcii bude dokopy až päť fotoaparátov. Trojica zrejme vzadu, dvojica vpredu.

Zobrazovací panel by mal vďaka zaoblenému tvaru pripomínať smartfóny od vyššie spomínaného juhokórejského giganta, spoločnosti Samsung. To používateľovi zrejme sprístupní hneď niekoľko praktických funkcií, aké v bežných smartfónoch nenájdeme.

Jednou z nich môže byť napríklad i rýchly prístup k obľúbeným kontaktom alebo aplikáciam. Stačí iba posunúť konček prsta z kraja ku stredu a v tom okamihu sa na zaoblenej strane krásneho AMOLED displeja zobrazí prispôsobená vysúvacia lišta so všetkým, čo potrebujeme.

Predstavenie Huawei Mate 20 Pro prebehne počas jesene, zrejme v októbri a opäť v nemeckom Mníchove, kde by sme nemali chýbať ani my.