FOTO: Unikli prvé zábery dvoch chystaných iPhonov. Čo ponúknu?

Nové iPhony ukazujú svoju staronovú tvár. Na čo sa môžeme tešiť?

0

Zatiaľ čo minulý rok sme mali k dispozícii fotografie nových iPhonov takmer okamžite po dokončení dizajnu a ďaleko pred oficiálnym predstavením, tento rok je na tieto informácie podstatne chudobnejší.

Dôvodov, prečo tomu je tak, môže byť hneď niekoľko. Apple už dávnejšie oznámil, že sprísňuje boj proti informátorom, z ktorých niektorí skončili aj za mrežami. Dnes je však deň, keď získavame aspoň aký taký pohľad na chystané novinky, a to vďaka práci známeho informátora Benjamina Geskina. Ten zverejnil hneď niekoľko záberov dvoch z troch chystaných iPhonov určených pre tento rok.

Podľa všetkého sa pozeráme na 6,5-palcový iPhone X Plus s OLED displejom a 6,1-palcový iPhone X s LCD displejom. Tým tretím zariadením, ktoré na obrázkoch nie je, je iPhone X s 5,8-palcovým displejom, ktorý má vyzerať prakticky rovnako ako minuloročný model.

iPhone X 2018
Nové iPhony sa prvýkrát ukazujú na „živých“ záberoch

Ako je zo záberov zjavné, lacnejší iPhone6,1-palcovým displejom ponúka len jeden zadný fotoaparátLED bleskom umiestneným pod ním. Pri väčšom modeli už môžeme vidieť duálny fotoaparát, ktorý nepôsobí až tak prominentne, ako na 5,8-palcovom modeli z minulého roku.

iPhony na fotografiách majú 6,1″ a 6,5″ displej.

Výrez ostáva, domovské tlačidlo nadobro preč

Nezmizne ani výrez v displeji, ktorý má mať podobné ak nie rovnaké rozmery ako prvá generácia iPhone X. Opäť bude chýbať domovské tlačidlo, ktoré Apple nahradil ovládaním pomocou rôznych gest. Fotografie s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzajú od informátora, ktorý je súčasťou čínskeho dodávateľského reťazca.

Biely iPhone X (6,5″) a čierny iPhone X (6,1″)
iPhony neprejdú veľkými dizajnovými zmenami.

Apple má na jeseň tohto roka (pravdepodobne v septembri) predstaviť druhú generáciu iPhone X, ako aj iPhone X Plus a iPhone s 6,1-palcovým displejom. iPhone X a iPhone X Plus majú byť dostupné už v septembri, lacnejší iPhone s 6,1-palcovým displejom má byť dostupný až v októbri alebo novembri. O dôvodoch meškania sme informovali v samostatnom článku.