Elon Musk chce thajských chlapcov vyslobodiť pomocou mini ponorky vyrobenej z rakety Falcon 9

Ponorka má byť dosť malá na to, aby prešla aj najužším miestom jaskyne.

0

Elon Musk nedávno potvrdil, že sa chce podieľať na záchrane dvanástich thajských chlapcov zo zaplavenej jaskyne. Nebol by to on, ak by jeho plán neznel ako z komixového príbehu Tonyho Starka, ktorého môžeš poznať aj ako Iron Mana.

Technologický líder prezradil, že plán s najväčšou pravdepodobnosťou úspechu využije „detskú ponorku,“ ktorej trup bude vyrobený z potrubia z rakety Falcon 9. Ide o rovnaké potrubie, ktoré inžinieri SpaceX využívajú pre nasýtenie rakety Falcon 9 tekutým kyslíkom. Musk dodal, že toto riešenie bude „extrémne robustné“ a bude v nej dosť miesta pre až 4 kyslíkové fľaše.

TIP REDAKCIE
Elon Musk je pán: Do Thajska poslal svoj tím expertov, ktorí sa pokúsia vyslobodiť 12 uviaznutých chlapcov

Vyrobiť ponorku by malo inžinierom SpaceX a The Boring Company trvať „približne 8 hodín,“ čo je o polovicu menej než ak by ju mali poslať do Thajska. Samotný let totiž trvá 17 hodín.

Pochopiteľne, všetky plány, s ktorými prídu rôzne spoločnosti po celom svete podliehajú schváleniu thajskou vládou. Nie, že by momentálne mali lepšie riešenia. Niektoré deti totiž nevedia plávať, tie ktoré aj vedia zas nemajú žiadne skúsenosti s potápaním.

V Thajsku má čoskoro začať opäť pršať, čo by pre chlapcov vo veku od 11 do 16 rokov znamenalo ďalšie problémy. Okrem toho, že im dochádza vzduch by sa mohli utopiť. Plán Muska by preto mali zvážiť čo najrýchlejšie.