Galaxy J3, J5 a J7 (2017) dostanú aktualizáciu na systém Android Oreo až septembri

S blížiacim sa výročím systému Android Oreo niektorí vlastníci Galaxy J zariadení z roku 2017 čakali, že do konca týždňa konečne dostanú dlho očakávanú aktualizáciu.

S blížiacim sa výročím systému Android Oreo niektorí vlastníci Galaxy J zariadení z roku 2017 čakali, že do konca týždňa konečne dostanú dlho očakávanú aktualizáciu. Pokiaľ sa však listina Samsung Turkey nemýli, majitelia smartfónov Galaxy J3 (2017), Galaxy J5 Pro a Galaxy J7 Pro  si budú musieť na v poradí ôsmu verziu systému Android ešte chvíľu počkať.

Tak, ako doteraz, aktualizácia Android 8.0 Oreo je ešte stále označená ako “vo fáze testovania”, hoci bol dátum jej vydania posunutý ešte o ďalšie o dva mesiace.

Ide o medzinárodný problém

Samsung zatiaľ neprezradil, čo spôsobuje toto celkom drastické oddialenie aktualizácie pre vyššie uvedené smartfóny. Vieme však, že tieto zlé správy sa nevzťahujú len na Turecko, ale ide o doslova “medzinárodný problém”, keďže Galaxy J5 Pro a J7 Pro, čo sú v podstate len rebrandované verzie Galaxy J5 (2017) a J7 (2017), boli spolu s lacnejším variantom, teda Galaxy J3 (2017), predávané vo viacerých krajinách.

Na listine nižšie si okrem J série môžeš všimnúť aj tri kúsky z A série, ktorá by mala aktualizáciu na nový systém získať už 10. augusta.

FOTO: The Android Soul

Máme aj dobré správy

Ani toto nevítané a najmä nečakané oneskorenie by však nemalo mať nijaké následky na aktuálny rozvrh s aktualizáciami na aktuálnu verziu operačného systému. Dúfajme teda, že Galaxy J3, J5 a J7 boli len tou jedinou “nešťastnou trojicou”, ktorá bude musieť čakať dva mesiace navyše.