Volkswagen láme rekordy: Jeho nový elektromobil zničil konkurenciu!

Obrovský úspech.

0

Legendárne americké preteky The Pikes Peak Hill Climb majú nového rekordmana. Tým sa tento rok stal úplne nový pretekársky elektromobil z dielne nemeckého giganta, spoločnosti Volkswagen, ktorý na trati rozvalcoval všetky konkurenčné značky.

Vozidlu s autentickým názvom I.D. R Pikes Peak to celé trvalo necelých 8 minút (7:57), čo je doslova dychberúce. Ide totiž ešte stále iba o nedokončený prototyp. Výrobca tak pokoril prechádzajúci rekord z roku 2013, pretože trval o rovných 16 sekúnd dlhšie ako ten najčerstvejší, informuje Electrek.

„Neskutočné! Ten výsledok predčil dokonca aj tie naše najvyššie očakávania. Od posledného testu nám bolo jasné, že sme schopní zlomiť ten najväčší rekord,“ prezradil na margo úspechu Romain Dumas, človek spoza volantu.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak má 43 kWh akumulátor a poháňajú ho dva výkonné elektromotory s kombinovaným výstupom o veľkosti až 680 koní. To mu spolu s nízkou váhou umožňuje zrýchliť z rovnej nuly na stovku za hodinu pod 2,3 sekundy.

V neďalekej budúcnosti by však mal byť tento ambiciózny pohon súčasťou i bežných modelov na elektrickú energiu, na ktorých nemecká špička v týchto dňoch pilne pracuje.