Twitter začal blokovať odkazy na dezinformačné weby. Nechýbajú ani Zem a vek či Hlavné správy

Vojna s dezinformačnými webmi, ktoré šíria tzv. fake news. Zo začiatku blokoval nie len slovenské, ale aj české weby, neskôr ich však opäť povolil.

Vojna s dezinformačnými webmi, ktoré šíria tzv. fake news postúpila do ďalšieho štádia. Twitter totiž začal blokovať vybrané domény. Zo začiatku blokoval nie len slovenské, ale aj české weby, neskôr ich však opäť povolil. Weby ako Zem a vek či Hlavné správy na Twitteri ostávajú naďalej blokované.

Na problém ako prvý upozornil Josef Šlerka, ktorého tweet si všimol český server Živě. Pri našom redakčnom teste už niektoré domény zo zoznamu Šlerka blokované neboli, iné áno. Medzi tie známejšie, ktoré na Twitteri dostali stopku patria práve Zem a vek či Hlavné správy.

Twitter o plánoch zablokovať určité domény neinformoval a ani to neuvádza na svojom webe. Pri snahe zdieľať článok z jedného zo spomínaných webov sa zobrazí správa „Sorry, something went wrong,“ teda „prepáčte, niekde sa stala chyba.

Twitter začal blokovať niektoré domény.

Českým novinárom sa zas zobrazovala správa „Táto požiadavka vyzerá ako automatizovaná. V záujme ochrany používateľov pred spamom a škodlivými aktivitami nemôžeme v túto chvíľu požiadavku dokončiť. Skúste to neskôr“.