youtube

YouTube na Slovensku prichádza s vynoveným prehrávačom videí. Takto vyzerá a funguje!

V zobrazení na celú obrazovku pribudli tlačidlá a skratky.

Ak ste si dnes vo svojom Android smartfóne otvorili aplikáciu YouTube a spustili nejaké video v režime na celú obrazovku, možno na vás vyskočila aktualizovaná obrazovka prehrávača.

Tvorcovia aplikácie YouTube pre Android pridali do režimu zobrazenia na celú obrazovku nové prvky. Hlavnou novinkou je zástup tlačidiel, ktoré si našli miesto pod časovou osou. Tá sa kvôli nim musela posunúť o niečo vyššie.

Pomocou nových tlačidiel s minimalistickým vzhľadom môžete priamo z veľkého prehrávača rozdávať palce hore (alebo dole), otvárať komentáre v bočnom paneli, ukladať videá do zoznamu alebo ich zdieľať všemožnými smermi.

youtube
Foto: Red.

Na pravej strane pribudla skratka „Ďalšie videá“, ktorá vás presunie na nasledujúce videá patriace do okruhu vašich záujmov. Vynovený dizajn pôsobí neškodne. Prehrávanie obsahu nejak neruší, no dovoľuje vám vykonávať viac úloh bez toho, aby ste museli opustiť režim na celú obrazovku.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Majitelia iPhonov si musia na zmenu vzhľadu počkať, aktualizácia sa k nim dostane o niečo neskôr. Z tých dôležitejších noviniek, zástupcovia platformy YouTube v januári oznámili, že skončia s výrobou vlastných seriálov, ktoré vznikali pod značkou YouTube Originals.

Podporu (a financie) nasmerujú do partnerského programu pre tvorcov obsahu, ako aj do odnoží YouTube Kids a Black Voices. Aj keď sa z YouTube Originals nestala konkurencia Netflixu a podobným službám, na konte má niekoľko divácky úspešných diel.

Zarezonoval najmä seriál Cobra Kai, ktorý vznikol ako pokračovanie filmov The Karate Kid od Roberta Marka Kamena.