Tesla otvorila nabíjaciu stanicu Supercharger s poradovým číslom 10 000!

Tesla toho už spravila veľa, no čaká ju ešte oveľa viac.

0
Elektromobily Tesla
Elektromobily Tesla

Sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger poznáte asi všetci. To je dobre, to je presne to, o čo americkej automobilke išlo. Zákazníci musia vedieť, že sa na ich sieť môžu spoľahnúť, inak by boli moderné elektromobily zbytočné.

Sieť Superchargerov začala Tesla budovať len v roku 2012, odvtedy sa spoločnosť nezastavila a včera otvorila stanicu s poradovým číslom 10 000. Stalo sa tak v meste Belleville v kanadskom Ontariu. Tesla svoju sieť nabíjačiek až do minulého roka ponúkala zadarmo pre všetkých majiteľov elektromobilov Tesla. Snažila sa tým prilákať čo najviac ľudí, ktorí zvažovali kúpu jedného z ich vozidiel, čo sa jej aj podarilo.

Vo svete, ktorý sa stáva pretkaným nabíjačkami pre elektromobily však stále existujú obrovské medzery, ktoré je nutné vyplniť. Jazdiť po Slovensku stále nie je ideálne. Superchargery sa nachádzajú len na pár lokalitách, ísť východne sa už nevyplatí vôbec.

No a potom tu máme konkurenciu. Tá síce len teraz začína, no už aj to pre Teslu znamená zlé správy. V jej prospech ešte stále hrá razancia ich značky a čoraz vyššia kvalita prevedenia elektromobilov. S príchodom riešení od nemeckých automobiliek však budú pod obrovským tlakom.