Samsung Galaxy Note 9: Snímač odtlačkov nájdeme na obvyklom mieste

0
Samsung Galaxy Note 9
Starší render Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 ako nekompromisnú vlajkovú loď pre tých najnáročnejších užívateľov spoznáme koncom leta, resp. začiatkom jesene. Jeden z najdrahších smartfónov s operačným systémom Android bude mať snímač odtlačkov na obvyklom mieste.

Špekulovalo sa, že Samsung vybaví model Galaxy Note 9 pokrokovým snímačom, ktorý bude umiestnený pod displejom. Takýto snímač ponúka extra drahý Huawei Mate RS alebo nedávno predstavený Xiaomi Mi 8.

Snímače odtlačkov umiestnené pod displejom ale nemusia byť také spoľahlivé a rýchle ako ich bežné náprotivky. Možno aj preto sa Samsung rozhodol, že snímač odtlačkov ponechá na zadnej strane. Naznačuje to niekoľko nedávno zverejnených renderov a najnovšie aj fotografia ochranného krytu, ktorá umiestnenie snímača potvrdzuje.

samsung galaxy note 9
@UniverseIce

Snímač bude decentný a presunie sa pod zadný duálny fotoaparát, ktorý výrobca uloží horizontálne. Pri tak veľkom smartfóne bude nižšie umiestnenie určite hmatateľnejšie. Okrem toho sa dá predpokladať, že Samsung predstaví vylepšený spôsob autentifikácie pomocou technológie rozpoznávania tváre, ktorá by mala hrať prvé husle popri už v praxi dobre overeným snímačom odtlačkov.

Samsung Galaxy Note 9 tento rok príde s takmer nezmeneným dizajnom (render TU), tradične veľkým a excelentným AMOLED displejom a konečne s väčšou batériou. Konkurenčnú výhodu pokryje rokmi vyvíjané dotykové pero S Pen, ktoré stále nemá v segmente inteligentných mobilných telefónov súpera.