Je aj na VIDEU: Zamestnanec Tesly zapol autopilota a spal za volantom

Samozrejme, mohlo ísť aj o neočakávanú stratu vedomia.

1

Jeden zo zamestnancov americkej spoločnosti Tesla verí súčasnej verzii jej autopilota až tak, že si počas šoférovania elektromobilu zdriemol priamo za volantom. Pri jazde vozidlom dotyčný nevykazoval žiadne známky fyzického pohybu.

Z toho teda možno vydedukovať aj vyššie spomínaný záver. Všetko je navyše zaznamená na autentickom videu, v ktorom vám neujde ani nápis „Tesla Mobile Service“, čo znamená, že ide o človeka z oddelenia mobilných služieb zákazníkom. Ak nastane komplikácia, títo zamestnanci vyrazia do terénu, aby ju vyriešili priamo na mieste a nebolo potrebné nič odťahovať do servisu.

Súčasný autopilot ešte stále neumožňuje šoférovi z mäsa a kostí, aby mu počas toho ako je aktívny, nevenoval absolútne žiadnu pozornosť. Aj sám výrobca upozorňuje majiteľov elektromobilov Tesla, aby boli za každých okolností neustále v strehu, pretože sa môže veľmi rýchlo stať nebezpečná dopravná nehoda.

Dnešné verzie autopilotov sa pohybujú okolo úrovne 2,5 až 3, pričom tú najvyššiu reprezentuje číslo 5. Musíme si teda ešte pár rokov počkať, aby sme mohli bez takmer akýchkoľvek obáv zaspať za volantom. Preto Tesla začala interné vyšetrovanie, o čo tam vôbec išlo.