POZOR: Telekom zvyšuje ceny internetu, TV aj pevnej linky

Telekom zvyšuje ceny. Pripisuje to inflácii aj čoraz vyššími nákladmi.

0
Pozor

Slovenský operátor Slovak Telekom od 1. augusta zvýši cenu za pevné služby. Týkať sa to bude existujúcich i nových zákazníkov s 24-mesačnou viazanosťou. Operátor upozorňuje, že ceny mobilných služieb nateraz ostávajú nezmenené.

O koľko viac budem platiť?

Zmena cien sa podľa Telekomu týka len hlavného mesačného poplatku, nie za prenájom koncových zariadení či doplnkových služieb ako Magio Archív či TV balíčkov.

Navýšenie cien sa dotkne len zákazníkov s 24-mesačnou viazanosťou. Tých, ktorí majú 12-mesačnú viazanosť alebo si za služby platia plnú cenu a viazanosť tak vôbec nemajú, sa zmeny netýkajú.

No a teraz k samotnému navýšeniu. Ak má zákazník jednu pevnú službu, cena sa zvýši o 0,90 €, ak má dve alebo tri služby, zvýši sa cena každej o 0,60 € na mesiac. V praxi to teda vyzerá takto:

  • 1 pevná služba – 0,90 € navyše
  • 2 pevné služby – 1,20 € navyše
  • 3 pevné služby – 1,80 € navyše

Akých služieb sa to týka?

Zvýšenie služieb sa týka zákazníkov, ktorí využívajú pevné linky, pevný internet (optika, dsl, vdsl, atď.), Magio TV (optika aj satelit).

Navýšenie sa naopak netýka mobilných služieb, resp. ponuky služieb sesterskej spoločnosti DIGI Slovakia.

Možnosť odstúpiť od zmluvy

Vzhľadom na to, že zo strany Telekomu ide o veľký zásah do podmienok, s ktorými zákazníci súhlasili pri podpísaní zmluvy, majú tí, ktorých sa to týka, nárok na odstúpenie od zmluvy. Spraviť tak môžu na ktorejkoľvek predajni Telekomu alebo písomne.

Ak k pevným službám dostali akciové zariadenie, ako napríklad tlačiareň či notebook, už zaň viac nemusia platiť a zariadenie si môžu nechať. Zrušiť len jednu službu možné nie je. Operátor musí zrušiť vždy všetky. Nanovo si ich môžete následne aktivovať a za aktiváciu nemusíte doplácať.

TIP REDAKCIE
Najrýchlejšie internetové pripojenie nájdete v Singapure. Ako je na tom Slovensko?

Telekom: Môže za to inflácia aj rastúce náklady

Telekom zvýšenie cien pevných služieb odôvodňuje infláciou na Slovensku a čoraz vyššími nákladmi. „Prvým dôvodom je inflácia na Slovensku za posledné roky, ďalšími sú rastúce náklady i vývoj situácie na niektorých trhoch, ako napríklad TV poplatky za viaceré stanice,“ vysvetľuje Telekom.

Telekom zároveň tvrdí, že podobné zvyšovanie cien nasadili aj v Belgicku, Holandsku, Nemecku, Španielsku, Grécku aj vo Veľkej Británii. Podobný krok spravili aj slovenskí operátori, a to už minulý rok.

Množstvo noviniek za posledných 5 rokov

Od uvedenia Chytrej ponuky na jar 2014 so súčasnými cenami realizoval Telekom množstvo investícií a postupne obohatil ponuky všetkých typov pevných služieb.

V rámci širokopásmového internetu Telekom výrazne zvýšil pokrytie optikou i VDSL technológiou a na jeseň 2016 bezplatne plošne zvyšoval rýchlosti pre zákazníkov.

Pri TV službách boli zvýšené počty poskytovaných kanálov a aj v HD kvalite. Telekom navyše priniesol množstvo exkluzívneho TV obsahu (DIGI Sport 1-5, uvedenie detskej Ťuki TV i čerstvej novinky Folklorika). TV zákazníci môžu neustále využívať bezplatne aj Magio Go, do ktorej sú pridávané HD kanály.

Pri hlasových službách boli po uvedení Chytrej ponuky do paušálov pridané neobmedzené volania do pevných sietí v SR i do mobilnej siete Telekom.