mapa

Kde by si býval pred 600 miliónmi rokov? Pozri si to na tejto unikátnej mape!

Určite takmer každý vie, že povrch našej modrej planéty nevyzeral vždy tak, ako dnes. Úplne na začiatku, pred 200 miliónmi rokov, sa na Zemi nachádzal jediný kontinent, ktorý niesol názov Pangea.

Určite takmer každý vie, že povrch našej modrej planéty nevyzeral vždy tak ako dnes. Úplne na začiatku, pred 200 miliónmi rokov, sa na Zemi nachádzal jediný kontinent, ktorý niesol názov Pangea. Ten sa s postupom času rozdelil na 6 častí, ktoré dnes poznáme ako kontinenty alebo svetadiely.

Dáva teda rozum, že miesto, na ktorom sa práve teraz nachádzaš, bolo aj na spomínanom prastarom kontinente. Na tejto stránke si môžeš pozrieť, ako naša Zem vyzerala dávno pred tým, než sa narodili tvoji prarodičia, alebo než sa vôbec vyvinul úplne prvý človek.

Základ našej histórie môžeš na stránke prehľadávať či už po zadaní špecifického času v minulosti, alebo po vyhľadaní konkrétnej udalosti, napríklad “prvý druh hmyzu”.

[irp]

Aby si si vyhľadal svoje bydlisko, stačí ti do vyhľadávacieho poľa vypísať tvoju adresu a z menu v pravom hornom rohu stránky vybrať možnosť “Pangea supercontinent”. Niektoré slovenské adresy sa dajú vyhľadať už od hranice 600 miliónov rokov.

Total
7
Zdieľaní