Stephen Hawking

Legendu teoretickej fyziky pošleme do priestoru okolo našej modrej planéty. Nie však doslovne, ale iba jej hlas, ktorý je navyše súčasťou hudby od známeho gréckeho skladateľa. Táto udalosť nastane po pohrebe 76-ročného vedca s menom Stephen Hawking.

Posledná rozlúčka prebehne v jednej z častí Londýna, kde zakopú popol zo spáleného tela fyzika a na hrob mu umiestnia špeciálny pamätník s vizuálnymi detailami, aké boli viac-menej očakávané. Ten vraj nájdeme medzi hrobom Charlesa Darwina a Isaaca Newtona.

V spomínanej hudbe má prsty umelec s menom Vangelis a samotná skladba trvá 6 minút aj 30 sekúnd. Audio poputuje do vesmíru (smerom k čiernej diere 1A 0620-00) priamo zo Španielska, konkrétne zo stanice Cebreros, ktorá je za bežných okolností využívaná na komunikáciu s vesmírnymi loďami.

Odosielanie potrvá niečo cez pol hodinu a čo sa týka vzdialenosti čiernej diery, ide o 3 500 svetelných rokov. Výber smeru dáva vzhľadom k práci slávneho teoretického fyzika maximálnu logiku, pretože im venoval značnú časť zo svojho života.

Na udalosti nebude chýbať ako rodina Stephena Hawkinga, tak ani tí, ktorých vylosovali v lotérii. Vďaka tej sa dostane na pohreb až 1 000 ľudí, píše web CNN, pričom záujem prejavilo až 25 000 jedincov.