Samsung Galaxy X: Všetky informácie o skladacom telefóne na jednom mieste!

O tom, že Samsung pracuje na prototype skladacieho telefónu už vieme niekoľko mesiacov. Samotný výrobca si však sám nie je istý, kedy by ho mal uviesť na trh a či je v takom stave, aby to vôbec mohol spraviť.

O tom, že Samsung pracuje na prototype skladacieho telefónu už vieme niekoľko mesiacov. Samotný výrobca si však sám nie je istý, kedy by ho mal uviesť na trh a či je v takom stave, aby to vôbec mohol spraviť. Prvá verzia mala prísť už tento rok, kvôli problémom s návrhom používateľského rozhrania príde neskôr.

Samsung zatiaľ o Galaxy X (zatiaľ len pracovný názov) nepovedal nič. Ani počas CES 2018, najväčšieho technologického veľtrhu na svete. Tak, ako to býva zvykom, spoločnosť za zatvorenými dverami prototyp ukázala VIP hosťom, investorom a predstaviteľom spoločnosti z rôznych kútov sveta. Zariadenie má ponúknuť 7,3-palcový displej, ktorý sa ohýba v strede. Samsung mal pripraviť viacero verzií, ktoré zariadeniu umožnili ohýbanie nie len do vnútra ale aj do vonka.

Rôzne modely, rôzne skladanie

Model s najobľúbenejším dizajnom má byť ten, ktorý sa ohýba v strede a skladá sa displejom do vnútra tak, aby ho jeho zadná strana chránila. Model, ktorý sa skladá opačným smerom má zas „viac technológie budúcej generácie,“ čokoľvek to môže znamenať. Momentálny odhad dostupnosti telefón počíta s rokom 2019, no ako sme sa už niekoľkokrát presvedčili, môže sa to zmeniť.

Ak niektorá firma dokáže pracovať so zakrivenými displejmi, tak je to Samsung. Ten s nimi začal ešte pri Galaxy Note Edge a odvtedy veľmi úspešne pokračoval až po terajší Galaxy Note 8. Ohýbacie OLED panely sú však oveľa väčšia výzva, ktorú nebude len tak jednoduché zdolať. Vyrobiť displej, ktorý sa na jednom mieste dokáže ohnúť stovky či tisíckykrát bez toho, aby sa poškodil je presne to, čomu momentálne spoločnosť čelí. To však nie je všetko, displej bude musieť byť chránený, aby sa mu nič nestalo, pričom klasické krycie sklo, ako napríklad Gorilla Glass, mu veľmi nepomôže. Nie je totiž ohybné.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov
Samsung Galaxy X
Galaxy X sa má skladať smerom do vnútra.

Server LetsGoDigital na základe uniknutých informácií a patentových prihlášok pripravil render, resp. vizualizáciu, ktorá zobrazuje extrémne vysoký telefón, ktorý disponuje mechanickým pántikom pre ohýbanie.

Samsung Galaxy X
Pri zatvorenom stave má byť okolo pántiku medzera.

Na ďalších renderoch môžeme telefón vidieť v stave, keď je zatvorený. Čo vyzerá byť dosť nešťastným riešením je medzera v mieste, kde sa nachádza pántik. Okrem toho je celkom jasné, že vnútorné komponenty musia byť rozdelené na vrchnú a spodnú časť.

Očakáva sa, že by sme sa o Galaxy X mohli viac dozvedieť už počas veľtrhu Mobile World Congress 2018 konajúceho sa budúci mesiac v Barcelone. Spoločnosť tam má predstaviť nové vlajkové lode – Galaxy S9 a Galaxy S9+. Je ale možné, že spomenie aj Galaxy X.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať