Samsung posúva hranice: Cez ich telefóny sa spojíš priamo s doktorom!

Vlastníci smartfónov od juhokórejského výrobcu Samsung čoskoro získajú zaujímavú možnosť.

Vlastníci smartfónov od juhokórejského výrobcu Samsung na území Veľkej Británie čoskoro získajú možnosť komunikovať s doktormi cez predinštalovanú aplikáciu poskytnutú spoločnosťou Babylon.

Používatelia teda po novom budú môcť kontaktovať svojich doktorov cez videohovor alebo si budú môcť dôležité informácie vyhľadať v aplikácii Health od Samsungu.

Za pohodlie si treba zaplatiť

Unikátna služba však nebude zadarmo. Používatelia budú musieť zaplatiť 50 libier (57 eur) za rok, alebo 25 libier (29 eur) za jednotlivé konzultácie. Peniaze následne pôjdu Samsungu, ktorý sa o ne podelí so svojím partnerom – Babylon.

Babylon nie je bezchybný

Čo sa týka spoločnosti s londýnskymi koreňmi, je tu niekoľko nezrovnalostí. Niektorí z doktorov Národnej zdravotnej služby vo Veľkej Británii totiž obvinili Babylon, že si vyberá len pacientov s ľahko liečiteľnými symptómami a odvracia sa od tých, ktorí až také “šťastie” nemali.

Keď však odložíme kritiku stranou, je nutné uznať, že ide o naozaj skvelý nápad, ktorý ušetrí majiteľom Samsung smartfónov naozaj veľa času a nervov.

Čoskoro aj u nás?

Anonymné zdroje povedali portálu Financial Times, že sa Babylon chystá túto funkciu implementovať do všetkých Samsung zariadení po celom svete. Či sa tak stane už ukáže len čas.