Väčšiu batériu dostanú aj hodinky Samsung Gear S4, nielen Galaxy Note 9

Nové hodinky od Samsungu majú ponúknuť podstatne dlhšiu výdrž batérie.

0
Samsung Gear S3
Hodinky Samsung Gear S3 FOTO: Lukáš Zachar

O očakávanom phablete Samsung Galaxy Note 9 sme toho v poslednej dobe počuli dosť. Napríklad, že ho výrobca vybaví väčšou, 4000 mAh batériou. Spolu s týmto modelom však môžu byť predstavené aj nové inteligentné hodinky Samsung Gear S4.

Okolo nového modelu zápästnej elektroniky je pár nejasností. Prvotné informácie smerovali k tomu, že Samsung opustí vlastný operačný systém Tizen a prikloní sa k Wear OS od Google. Aj z tohto dôvodu malo dôjsť k zmene pomenovania na Galaxy Watch.

V súčasnosti sa však skloňuje hlavne označenie Samsung Gear S4, pričom by sme mali stále pracovať s dobre fungujúcim OS Tizen. Dôležité je, že nové hodinky vydržia na jedno nabitie dlhšie.

Predzvesťou je totižto objemnejší akumulátor, ktorý by mal mať kapacitu 470 mAh. Pre porovnanie, Gear S3 mali batériu s kapacitou 380 mAh. Väčšiu batériu treba niekde vopchať, na základe čoho sa môže zdať, že hodinky budú mať hrubšie telo.

Samsung gear S4
Vlaňajšie Gear Sport a Galaxy Note 8 Samsung verejnosti predviedol na podujatí IFA 2017. Tento rok sa scenár môže zopakovať

Pravdepodobne to tak ale nebude. Hodinky si zachovajú akceptovateľnú hrúbku, keďže Samsung pri novej verzii zrejme zužitkuje pokrokovú PLP technológiu, ktorá mu umožní na základnú dosku pripojiť viac hardvérových komponentov. Integrovanejšia koncepcia ušetrí nejaké to miesto, ktoré môže obsadiť batéria.

Čo sa týka predstavenia, hodinky Samsung Gear S4 by sa mali ocitnúť na jednom pódiu spolu s Galaxy Note 9, a to 9. augusta. Následne sa budú dať vidieť na podujatí IFA 2018, ktoré sa koná začiatkom septembra v nemeckom Berlíne.

Tieto detaily však patria do kategórie hrubých dohadov, preto si radšej na presnejšie informácie počkáme.