Tento smartfón dostal až 512 GB úložisko a má snímač odtlačkov priamo v displeji!

Čínsky gigant nám včera neukázal dve, ale rovno tri novinky.

Čínsky gigant nám včera neukázal dve, ale rovno tri novinky. Na smartfóny P20 a P20 Pro sme sa už pozreli, preto prišiel rad na kúsok s krkolomným názvom Porsche Design Huawei Mate RS. Čo to teda je zač a čo všetko nám ponúka?

Dá sa povedať, že ide o vlajkovú loď na steroidoch a bez kontroverzného výrezu.

Podobne ako Huawei P20 Pro, aj tento model s ikonickým dizajnom automobilov od nemeckej špičky Porsche prináša poriadne nadupanú hardvérovu výbavu. Má trojitý fotoaparát s prvotriednou optikou, nádherný OLED displej, ozrutný akumulátor alebo špičkový čipset s dedikovaným AI procesorom na odbremenenie toho hlavného. Tu to však ani zďaleka nekončí.

Snímač v displeji

Porsche Design Huawei Mate RS totiž dostal aj bezdrôtové nabíjanie či netradične umiestnený biometrický snímač. Odtlačky nám prečíta ako senzor na zadnej strane, tak i ten, ktorý sa nachádza v citeľne jemnejšom displeji. Na autentifikáciu používateľa preto stačí iba priložiť prst priamo na zobrazovací panel a potom už len chvíľu počkať, kým neprebehne overenie.

Výbavu tohto nadštandardne prémiového Android smartfónu tvorí dokonca až 512 GB základný úložný priestor, čo je v mobilnom priemysle niečo naozaj neobvyklé. Ako podotkol web AndroidAuthority, ide o prvý mobilný telefón s tak veľkým úložiskom. A to sa odráža i na jeho neľudsky vysokej cenovke.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Cena a dostupnosť

Spoločnosť Huawei si hodlá za Porsche edíciu svojej tohtoročnej vlajkovej lode pýtať niečo okolo dvoch tisícok eur. Áno, čítate správne, 2 000 eur za smartfón. Keď sa navyše trošku uskromníte, viete tri stovky ušetriť. Miesto 512 GB ale treba v takom prípade počítať iba s polovicou. Predaj odštartuje od 12. apríla.

Technická špecifikácia Porsche Design Huawei Mate RS

  • 6″, OLED, 2 880 x 1 440 pixelov
  • 10 nm Kirin 970 + AI procesor
  • trojitý fotoaparát (40, 20 a 8 Mpx, 3x optický zoom, OIS, f/1.6)
  • 24 Mpx selfie fotoaparát (f/2.0)
  • 6 GB RAM
  • 256 alebo až 512 GB úložisko
  • 4 000 mAh batéria + rýchle a bezdrôtové nabíjanie
  • Android 8.1 Oreo + EMUI 8.1
Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať