FOTO Toto je finálna podoba Samsung Galaxy Note 9: Prerobili zadnú stranu

Samsung Galaxy Note 9 sa bude podobať na jeho predchodcu.

2

Už niekoľko týždňov sa hovorí o tom, že Samsung Galaxy Note 9 v porovnaní s Note 8 neprinesie takmer žiadne vizuálne zmeny. Dôvodom malo byť šetrenie peňazí. Teraz sa na svetlo sveta dostalo niekoľko renderov (CAD), ktoré majú potvrdiť túto teóriu a zároveň ukázať finálnu podobu chystaného top modelu Note 9.

Najväčšie zmeny sa udiali na zadnej strane. Duálny fotoaparát je opäť uložený vedľa seba, no tentokrát už vedľa neho nenájdeme aj snímač odtlačkov prstov. Ten sa posunul pod fotoaparát, teda na podstatne ergonomickejšie miesto. Je však zvláštne, že Samsung využíva relatívne malý snímač, ktorý stále môže byť ťažké nahmatať. Uvidíme ako to bude vyzerať v praxi. Bohužiaľ, snímač odtlačkov prstov priamo v displeji sa nekoná.

Samsung Galaxy Note 9 bude merať 161,9 x 76,3 x 8,8 mm, čo znamená, že bude o niečo nižší, širší a hrubší než Galaxy Note 8. Veľkosť displeja by sa podľa všetkého zmeniť nemala. Očakávať teda môžeš 6,3-palcový panel.

Dobrou správou je, že sa Samsung poučil a do Note 9 pravdepodobne vložil väčšiu batériu – 3 850 mAh kúsok. To je v porovnaní s 3 300 mAh akumulátorom v Note 8 poriadny skok. Čo sa fotoaparátov týka, tam by mal Samsung využiť rovnaký systém aký nasadil aj v Galaxy S9. To isté platí aj o procesore a RAM.

Najväčším lákadlom zariadenia bude okrem krásneho displeja a kvalitnej konštrukcie hlavne stylus známy ako S Pen.