Samsung Galaxy S9+ (FOTO Lukáš Zachar)

Aplikácia Samsung Messages (Správy) vraj odosiela fotografie z galérie smartfónu náhodne vybraným kontaktom jeho majiteľa. Za všetko zrejme môže zatiaľ bližšie nešpecifikovaná softvérová chyba, ktorá sa mala objaviť po nedávnej aktualizácii.

Vyplýva to z čerstvo zverejnených sťažností viacerých poriadne zaskočených používateľov. Nejde pritom iba o pár záberov, ale rovno o celé galérie, ktoré putovali do druhého mobilného zariadenia prostredníctvom krátkych textových správ. A to bez toho, aby po sebe zanechali akékoľvek stopy.

„Poslednú noc, asi okolo 2:30 ráno, jej poslal môj telefón cez text celú moju galériu, no v aplikácii som nenašiel žiadny záznam.“

Túto skutočnosť si mohli overiť až po tom, čo skontrovali záznamy u svojho mobilného operátora, kde bol každý jeden pohyb dôkladne zaznamenaný, informuje GSMArena.

Server zároveň spomína i to, že jediný spôsob, ako sa niečomu takému vyhnúť, je zamietnutie prístupu aplikácie Samsung Messages k úložisku. Všetko, čo na to potrebujete, nájdete priamo v hlavných nastaveniach operačného systému, a to pod priečinkom Aplikácie.

Juhokórejský gigant túto celkom závažnú softvérovú chybu zatiaľ oficiálne nekomentoval.