FOTO: www.kickstarter.com

Rubikova kocka, hlavolam, ktorý bol vytvorený ešte v roku 1974, pocítil dotyk 21. storočia. Populárny Kickstarter sa totiž rozhodol vytvoriť GoCube – Rubikovu kocku s Bluetooth pripojením.

Aj keď sa ti takýto vynález môže zdať zbytočný, predsa len má niečo do seba. Aplikácia, ktorá je s kockou spojená, ti dokáže presne a kedykoľvek opísať momentálnu konfiguráciu kocky, vďaka čomu môžeš hlavolam jednoduchšie dešifrovať. Okrem toho si pomocou tejto funkcie môžeš vylepšiť zručnosť v skladaní Rubikovej kocky na takú úroveň, že sa z teba zakrúti hlava aj tým najvášnivejším milovníkom už 44-ročného hlavolamu.

Cez aplikáciu môžeš samozrejme sledovať svoj postup v riešení kocky a samozrejme aj vyzývať svojich priateľov na „súboje“.

GoCube Edge

GoCube má ešte inteligentnejšieho súrodenca – GoCube Edge. Rozdiel medzi týmito dvoma zariadeniami je v presnosti sledovania, ktorú Edge dokázal vycibriť až na 0,001 sekundy (originálny GoCube má 0,25-sekundovú presnosť) a aj v kapacite funkcií, keďže GoCube Edge navyše ponúka možnosť merania rýchlosti rotácií a uloženia štatistík v offline režime.

TIP REDAKCIE
Prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 670 a sklom Gorilla Glass 6 predstavený!

Cena GoCube sa pohybuje okolo 59 USD (50 eur), čo je nič oproti jeho premakanejšiemu bratovi, za ktorého si zaplatíš až 79 USD (68 eur). Áno, ceny sú dosť vysoké a istotne odradia mnohých nie až tak oddaných fanúšikov tohto hlavolamu, keďže obyčajná Rubikova kocka sa dá zohnať aj za 4 eurá.