FOTO: www.kickstarter.com

Rubikova kocka, hlavolam, ktorý bol vytvorený ešte v roku 1974, pocítil dotyk 21. storočia. Populárny Kickstarter sa totiž rozhodol vytvoriť GoCube – Rubikovu kocku s Bluetooth pripojením.

Aj keď sa ti takýto vynález môže zdať zbytočný, predsa len má niečo do seba. Aplikácia, ktorá je s kockou spojená, ti dokáže presne a kedykoľvek opísať momentálnu konfiguráciu kocky, vďaka čomu môžeš hlavolam jednoduchšie dešifrovať. Okrem toho si pomocou tejto funkcie môžeš vylepšiť zručnosť v skladaní Rubikovej kocky na takú úroveň, že sa z teba zakrúti hlava aj tým najvášnivejším milovníkom už 44-ročného hlavolamu.

Cez aplikáciu môžeš samozrejme sledovať svoj postup v riešení kocky a samozrejme aj vyzývať svojich priateľov na „súboje“.

GoCube Edge

GoCube má ešte inteligentnejšieho súrodenca – GoCube Edge. Rozdiel medzi týmito dvoma zariadeniami je v presnosti sledovania, ktorú Edge dokázal vycibriť až na 0,001 sekundy (originálny GoCube má 0,25-sekundovú presnosť) a aj v kapacite funkcií, keďže GoCube Edge navyše ponúka možnosť merania rýchlosti rotácií a uloženia štatistík v offline režime.

TIP REDAKCIE
Swings sú unikátne bezdrôtové slúchadlá, ktoré len tak nestratíš

Cena GoCube sa pohybuje okolo 59 USD (50 eur), čo je nič oproti jeho premakanejšiemu bratovi, za ktorého si zaplatíš až 79 USD (68 eur). Áno, ceny sú dosť vysoké a istotne odradia mnohých nie až tak oddaných fanúšikov tohto hlavolamu, keďže obyčajná Rubikova kocka sa dá zohnať aj za 4 eurá.