Revolúcia vo výdrži batérie: Intel predstavil technológiu, ktorá zdvojnásobí výdrž!

Nová technológia Intel Low Power Display Technology je vítaným prírastkom.

0
Core i9 notebook
Foto: Intel

Intel dnes počas veľtrhu Computex predstavil novú technológiu správy napájania určenú pre mobilné zariadenia, vrátane notebookov a tabletov. Spoločnosť síce nešla do detailov, čo všetko novinka zvládne a ako presne funguje, no pár základných informácií s nami predsa len zdieľala.

Low Power Display Technology je výsledkom spolupráce spoločností Intel, Sharp a Innolux, ktoré vyrábajú 1W LCD panel. Intel počas prezentácie celkom správne poznamenal, že práve displej je v mnohých prípadoch najväčším žrútom energie, čo sa svojou novou technológiou snaží zmeniť.

Nie je pre každé zariadenie

Tak, ako každá novinka, aj táto má niekoľko háčikov. Tým prvým je fakt, že technológia sa nedá nasadiť na už vyrobené zariadenia a zároveň sa nedá použiť na zariadeniach, ktoré nedisponujú grafickým čipom od Intelu. Fanúšikovia riešení od Nvidia či AMD tak na lepšiu výdrž môžu zabudnúť.

Aj napriek tomu však ide o krásny pohľad do budúcnosti, v ktorej sa výrobcovia snažia optimalizovať spotrebu energie. Na javisku sa objavil Dell XPS 13, jeden z najobľúbenejších modelov notebookov, ktorý Intel vybavil novou technológiou. Podľa ich slov mu tak pomohol zvýšiť výdrž batérie o štyri až osem hodín v závislosti od spôsobu používania.