Obrazovka smartfónu OPPO Find X bude zaberať 93,8 % prednej strany!

0
oppo find x

Čo najdokonalejší pomer obrazovky voči telu chcú pri svojich smartfónoch dosiahnuť mnohí výrobcovia. Niektorým sa to darí, iní sklamali a nový rekord v tejto kategórii si zrejme pripíše čínske Oppo.

Ak sa pozrieme do nedávnej minulosti, slušnú dávku pozornosti si odniesol Sharp Aquos S3, ktorého veľký 6″ displej zaberá 91 percent z prednej plochy zariadenia. Naopak, sklamalo Lenovo, ktoré promovalo model Lenovo Z5 ako skutočne bezrámikový smartfón s nevídanými vlastnosťami.

Novinka nakoniec na svetlo sveta vyrukovala s vyrezaným displejom a fádnou výbavou strednej triedy, čo mnohých, vrátane nás, sklamalo. Jeho obrazovka zaberá 90 percent prednej plochy.

Lenovo Z5
Lenovo Z5 / Ben Geskin

Prekvapením minulého týždňa sa stal Vivo NEX, ktorý nemá zárez v displeji, no má v ňom pre zmenu zabudovaný snímač odtlačkov. Selfie kamera sa vysúva z konštrukcie, čo je v tejto kategórii výnimočným prvkom. Vivo NEX pomerom obrazovky voči telu prekonal aj Sharp spomínaný vyššie – má 91,2 percenta.

Rekord mu však asi dlho nevydrží. O pozornosť sa hlási ďalší čínsky drak menom OPPO. Nová vlajková loď OPPO Find X má užívateľom ponúknuť až 93,8-percentný pomer obrazovky voči telu, čo by prekonalo všetko a ešte by zostal aj nejaký ten náskok. Pomer je skutočne impozantný a preto sa naň zatiaľ pozeráme skepticky. Minimálne do zajtra.

oppo find x
Ben Geskin

OPPO Find X má byť predstavený už zajtra, t.j. 19. júna v Paríži. V tomto meste predstavil svoju vlajkovú loď P20 Pro aj Huawei. Výnimočným zariadeniam pristane výnimočné miesto.

Otázkou zostáva, kam OPPO uprace selfie kameru. Je možné, že si prepožičia obdobné riešenie od Vivo. OPPO, Vivo a OnePlus vlastí jedna nadnárodná technologická spoločnosť BBK Electronics. Istá forma zdieľania technológií by nás neprekvapila.