Huawei má v rukách víťaza: P20 Pro je v Európe absolútnym hitom!

Huawei je na koni. Jeho zariadenia sú mimoriadne obľúbené.

3
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro (FOTO Lukáš Zachar)

Najnovší smartfón z dielne Huawei zaujal nie len nás, ale aj množstvo iných ľudí. Svedčia o tom nové informácie priamo od spoločnosti, ktoré približujú predajné čísla v Európe.

Podľa všetkého má byť prvý smartfón s trojitým fotoaparátom na zadnej strane tak populárny, že sú jeho predaje zariadení radu P20 (P20 lite, P20P20 Pro) v porovnaní s minuloročným P10 Plus až o 316 % vyššie, a to hlavne na kľúčových trhoch v západnej Európe.

Vzhľadom na stagnujúci vývoj predajov smartfónov ide o fantastické výsledky, ktoré Huawei potreboval ako soľ. Najväčšej obľube sa novinka teší vo Veľkej Británii, Francúzsku a Nemecku. Informácia o Slovensku ani Českej republike nepadla.

Veľký úspech aj napriek zákazu v USA

Pre čínsku spoločnosť ide vzhľadom na zákaz predaja svojich zariadení cez amerických operátorov aspoň o nejaké zadosťučinenie. Aj napriek obrovským prekážkam v prerazení na americký trh sa im darí čoraz viac a je dosť možné, že sa nadobro udomácnia na druhom mieste v rebríčku najväčších výrobcov smartfónov. Momentálne sa Huawei o druhé miesto bije s Apple.

Ak si tak ešte nespravil, prečítaj si naše recenzie na Huawei P20 liteP20 Pro. Klasický Huawei P20 práve začíname testovať.