Nokia 9 ako plnohodnotná vlajková loď? Spoznať by sme ju mali na jeseň

Nokia plánuje skutočnú beštiu s najmodernejšími technológiami.

0
nokia

To najlepšie, čo zatiaľ konzorcium HMD Global ponúka, sa volá Nokia 8 Sirocco. Prémiový smartfón s legendárnym pomenovaním je perfektne vybavený, no o čistokrvnú vlajkovú loď nejde.

Nokia 8 Sirocco je menšieho vzrastu a poháňaná ju minuloročný čipset Snapdragon 835. Poriadnu vlajkovú loď v podaní Nokie, ktorej výkon by podtrhol Snapdragon 845, by sme mali spoznať niekedy na jeseň, pravdepodobne v septembri.

Nemecký winfuture.de hovorí, že je zariadenie interne označované ako A1P, resp. A1 Plus. Spomína sa aj A1 Plus Euro, čo naznačuje, že sa počíta aj európskou verziou vlajkového modelu. Ak sa pozrieme na portfólio HMD Global, novinka by mala niesť zatiaľ najvyššie označenie Nokia 9.

Nokia 8 Sirocco
Nokia 8 Sirocco – zatiaľ najlepšie vybavený model značky

Snapdragon 845 spolu s čistým operačným systémom Android P sú stávkou na istotu, čo sa týka nekompromisnej rýchlosti, stability a pravidelných aktualizácií. Už Nokia 8 Sirocco šliape ako hodinky.

Okrem vysokého výkonu by sme mali do rúk dostať P-OLED displej vyrobený spoločnosťou LG. Uhlopriečka a rozlíšenie zatiaľ známe nie sú, no o kvalitu zobrazenia by sme strach nemali. Ďalšie lákadlo? Snímač odtlačkov umiestnený priamo v displeji.

nokia 9
Schéma snímača odtlačkov v displeji pre Nokia A1P

Nevieme nič o fotoaparáte. Tento aspekt by nemal byť zanedbaný, keďže užívatelia kladú na kvalitu fotoaparátu vysoký dôraz. Určite ale bude jeho súčasťou známe logo spoločnosti ZEISS.

Na viac informácií si musíme počkať. Nokia 9 by ale mohla byť skvelou, možno lacnejšou alternatívou k vlajkovým modelom Google Pixel 2, poprípade Google Pixel 3, a to vďaka absolútne čistému operačnému systému so všetkým, čo k nemu patrí.